Kemal Kılıçdaroğlu, Moda Sahnesi’ne gidiyor: Kandil de getireceğim

11 Mart 2022 Cuma

Kemal Kılıçdaroğlu, Moda Sahnesi’ne gidiyor: Kandil de getireceğim

Moda Sahnesi, fahiş elektrik zammını protesto etmek için elektrik faturasını ödemeyeceğini açıklamıştı. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından elektriği kesilen ardından yeniden açılan Moda Sahnesi’ni ziyaret edeceğini açıkladı.

Elektriğe yapılan fahiş zamdan sonra yüksek elektrik faturası altında ezilen Moda Sahnesi, faturasını ödemeyeceğini açıklamıştı. Sahne, fahiş zamdan sonra kendilerine ocak ayında 20 bin TL, şubat ayında ise 19 bin 270 TL elektrik faturası geldiğini paylaşmıştı.

Fahiş elektrik faturasını ödemeyen Moda Sahnesi’nin dün elektriği kesildi. Sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yapan Moda Sahnesi, gelen tepkiler üzerine elektriklerin yeniden açıldığını belirterek destek veren herkese teşekkür etti.

KILIÇDAROĞLU: KANDİL DE GETİRECEĞİM

CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yarın (12 Mart) 13.00’te Moda Sahnesi’ne gideceğini duyurdu, Kılıçdaroğlu, Moda Sahnesi’nin elektriğinin tekrar açıldığını belirterek,”Ama ne olur ne olmaz, kandil de getireceğim. Malum bende çok var. Gönderen hiç olmazsa bir işe yaramış olur.” dedi. Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı şöyle:

Sevgili @modasahnesi
milletimiz için verdiğiniz mücadeleyi tarih yazacaktır. İzninizle Cumartesi saat 13.00’te sizleri ziyaret etmek isterim. Elektriğinizi tekrar açmışlar ama ne olur ne olmaz, kandil de getireceğim. Malum bende çok var. Gönderen hiç olmazsa bir işe yaramış olur.

BAHÇELİ KANDİL YOLLAMIŞTI

CHP Lideri Kılıçaroğlu, fahiş elektrik zammında sonra elektrik faturasını ödemeyeceğini duyurmuştu. MHP Lideri Devlet Bahçeli ise elektrik faturasını ödemeyen Kılıçdaroğlu’na “tepki” olarak onlarca kandil göndermişti. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayımladığı bir video ile Bahçeli’nin gönderdiği kandilleri CHP Genel Merkezi’nde sergileneceğini açıklamıştı.

Benzer Haberler