Kediye işkence uygulayıp, kanıyla çeşme mermerine Arapça ‘visal’ yazdılar

4 Eylül 2019 Çarşamba

Konya’da kimliği belirsiz kişi ya da kişiler ‘Boncuk’ adlı kediyi döverek işkence uyguladı. Apartmanın bodrum katına bırakılan kedinin kanıyla çeşme mermerine, Arapça olarak ‘visal’ (kavuşma) yazıldığı görüldü.

Veterinere götürülen Boncuk’un çenesinde kırık olduğu, başında ödem oluştuğu ve tek gözünün kör olma ihtimalinin bulunduğu belirtildi.

Betül Kayaalp, 1 sene önce sahiplenip ‘Boncuk’ ismini verdiği kediyi bir ara evden dışarı çıkardı. Apartmanın önüne giden kedi, uzun süre eve dönmeyince Kayaalp de dışarı çıktı. Bu sırada Kayaalp, bodrum katından kedinin sesini duydu. Hemen aşağı inen Kayaalp kedisini dövülerek işkence yapılmış halde kanlar içinde buldu.

Kayaalp’in veterinere götürmesiyle tedaviye alınan Boncuk’un çenesinde kırık olduğu, başında ödem oluştuğu ve tek gözünün kör olma ihtimalinin bulunduğu belirtildi.

Kedisine yapılanların vahşilik olduğunu dile getiren Kayaalp şunları söyledi:

“‘Boncuk’ öldüresiye dövüldü. Kanı ile kavuşmak anlamına gelen Arapça ‘visal’ yazıldı. Vahşiliği daha nasıl anlatabilirim? Hayvana şiddet, insana şiddetin temelini oluşturur. Her ne olursa olsun bu, kabul edilemez. ‘Boncuk’un çenesi kırık, gözün birinin kör olma ihtimali var, başında ödem oluşmuş. Önümüzdeki süreç çok önemli. Her gün sabah akşam giderek, tedavisini yaptırıyorum. Hayati tehlikesi devam ediyor. Benim ‘Boncuk’um ölebilir, içim parçalanıyor. Bir insan savunmasız bir canlıya nasıl olur da böyle bir şey yapar, anlam veremiyorum.”

Benzer Haberler