Kedinin leopara ‘diklendiği’ anlar gündem oldu

6 Eylül 2021 Pazartesi

Hindistan’da bir leoparla bir kedi aynı kuyuya düştü. Çekilen görüntülerde kedinin leopara ‘diklenmesi’ sosyal medyada gündem oldu.

Maharaştra eyaletinin batısındaki Nashik kentine bağlı bir köydeki kuyuda mahsur kalan iki kedi arasındaki şiddetli mücadele kameraya alındı. Orman Müdürlüğü’nden bir yetkili pazartesi günü hayvanların birkaç saat sonunda kuyudan güvenle kurtarıldığını söyledi.

Yerel basın, Orman Koruma Müdürlüğü Batı Nashik Bölgesi Müdür Yardımcısı Pankaj Garg, leoparın kediyi kovalarken kuyuya düştüğünü söylediğini aktardı.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, bölge halkı kuyunun derinliğinin yaklaşık 7-9 metre olduğunu ve iki hayvanın pazar akşamı geç saatlerde Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından bir vinç yardımıyla kurtarıldığını söyledi.

Olay Nashik’in Kankori köyünde gerçekleşti. Köylüler pazar sabahı erken saatlerde kuyudan leoparın kükrediğini duyabildiklerini ve Orman Müdürlüğü’nü bilgilendirdiklerini söyledi.

Videoda leoparın kediye doğru hamle ederek sudan fırladığı görülüyor. Kediden sadece birkaç santim uzaklıktaki yüzü görülebiliyor.

Ama kedi kaçmıyor.

İnternette bazı kullanıcılar leopara karşı kedi kavgasıyla ilgili espriler yaparak meme’ler hazırladı. Birçok kişi kedinin akıbetini merak etti.

Bir kullanıcı “Kimse kediye ne olduğunu merak etmiyor. Hayatta her zaman leopar olacaksın” dedi.

Videoda bazı kullanıcıların fark ettiği üzere kedi leopara dikleniyor. Bir kullanıcı “Bu kedi birçok insandan daha cesur :)” diye yorum yaptı.

Benzer Haberler