Kedicikler mahkemede Adnan Oktar’a iltifat yağdırdı

7 Temmuz 2020 Salı

Kedicikler mahkemede Adnan Oktar’a iltifat yağdırdı

Adnan Oktar’ın da bulunduğu 238 sanığın yargılandığı davanın dünkü duruşmasına, sanıkların iltifat şovu damga vurdu. Mavi takım elbise altına kırmızı gömlek giyen Adnan Oktar’ın saçlarını uzattığı, siyaha boyadığı ve lastik toka taktığı görüldü. ‘Kedicik’ olarak tabir edilen kadın sanıklar, Adnan Oktar’a mahkeme salonunda övgü yağdırdı.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki salonda yapılan 73. duruşmaya, aralarında örgüt elebaşı Adnan Oktar’ın da bulunduğu 60 tutuklu sanık, 40 tutuksuz sanık ve müşteki ile sanık avukatları katıldı. 77’si tutuklu, toplam 238 sanığın yargılandığı davaya katılım yoğun oldu. Hürriyet’in haberine göre, ‘Kedicik’ olarak tabir edilen kadın sanıklar mahkemede, Adnan Oktar’a övgü yağdırdı.

‘Adnan Oktar kiminle isterse onunla olurdu’

“MAŞALLAH HOCAM ÇOK GÜZELSİNİZ”

Tutuklandıktan sonra cezaevinde çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkan Adnan Oktar’ın kır, kısa ve dağınık saçları dikkat çekmişti. Oktar dün görülen duruşmaya mavi takım elbise ve kırmızı gömlekle katıldı.

Saçlarını ve sakallarını siyaha boyatan Oktar’ın saçlarını omuz hizasına kadar uzattığı ve lastik toka taktığı görüldü. Tutuksuz yargılanan kadınlar duruşma arasında sürekli Adnan Oktar’a seslenerek “Maşallah hocam çok güzelsiniz. Saçlarınız çok güzel olmuş. Size çok yakışmış. Kıyafetleriniz çok güzel. Maşallah. Sizi çok seviyoruz” dedi.

“ELBİSEM NASIL?”

Adnan Oktar davasında ‘Turnike sistemi’ itirafı

Duruşma sırasında Adnan Oktar’dan sonra en büyük ilgiyi örgütün yöneticilerinde olduğu iddia edilen Merve Büyükbayrak gördü. Büyükbayrak, üzerinde sarı, kırımızı, siyah ve turuncu renkli motiflerin bulunduğu şık bir elbiseyle duruşmaya çıktı. Arkadaşlarına “Elbisem nasıl?” diye seslenen Büyükbayrak’a tutuksuz sanıklar, “Çok güzelsin Merve. Elbisen çok yakışmış. Seni çok seviyoruz” diye seslendi.

KEDİCİKLERE ÖPÜCÜK YOLLADI

Duruşma arasında Adnan Oktar yaklaşık 30 tutuksuz kadın sanığın bulunduğu bölüme dönerek el salladı. Bu sırada bütün kadın sanıklar ayağa kalkarak Adnan Oktar’a el işaretleriyle öpücükler yolladı. Adnan Oktar da öpücük göndererek karşılık verdi.

Benzer Haberler