Keanu Reeves çizgi romanını animasyona çevirecek

24 Mart 2021 Çarşamba

Keanu Reeves çizgi romanını animasyona çevirecek

Birçok yeteneğin adamı olan Keanu Reeves, ilk çizgi romanını bu yılın başlarında yayınladı. Çizgi roman, ölmenin bir yolunu bulmak isteyen Berzerker olarak bilinen ölümsüz bir savaşçının hikayesini anlatıyor. Netflix Keanu Reeves çizgi romanını animasyona çeviriyor.

Netflix söz konusu materyalin bir değil iki uyarlamasını planlıyor. Yayın devi, hem bir canlı aksiyon BRZRKR filmi hem de bir anime devam filmi çekecek. Reeves ilkinde başrol oynayacak ve yapımcılığını üstlenecek. İkinci yapımda ise karakterini seslendirecek. Buna göre heyecan verici yapımlarla karşılaşacağımız kesin. Netflix, ölümsüz bir savaşçının çağlar boyunca 80.000 yıllık savaşını konu alan acımasız epik bir destan olan Keanu Reeves’in BRZRKR’ına dayanan bir canlı aksiyon filmi çekecek. Ardından seriyi anime dizisi takip edecek. Kaptan Amerika ve Wolverine gibi çizgi romanlarda çalışan Ron Garney, Bill Crabtree’nin yaptığı boyama sanatları da yapımlarda yerini bulacak. Daha ortaya çıkmadan önce bile, BRZRKR, Kickstarter aracılığıyla 1,4 milyon dolardan fazla para toplayan seri ile başarılı oldu. İlk sayı 615.000’den fazla kopya sattı. Böylece çizgi roman son zamanlarda en popüler çizgi roman çıkışlarından biri haline geldi.

Keanu Reeves

Popüler bir franchise için hem canlı aksiyon hem de anime uyarlaması yapma stratejisi Netflix için yeni değil. Çok sevilen The Witcher ile ilgili de benzer bir yaklaşım benimseniyor. BRZRKR aynı zamanda şirketin yakın gelecekte planladığı birkaç anime yapımından sadece biri. Şirket ayrıca Terminator ve Dota 2 uyarlamaları üzerinde çalışıyor.

HUAWEI giyilebilir cihaz pazarının zirvesine yerleşti

Benzer Haberler