Kazdığı kuyuya düştü! Kızını istismar eden babayı kameralar ele verdi

Yayın tarihi: 18 Nisan 2024 Perşembe 1:48 pm - Güncelleme: 18 Nisan 2024 Perşembe 1:51 pm

Ankara’da Satılmış B.’nin 11 yaşından itibaren 18 yaşındaki kızı G.B.’ye istismarda bulunduğu ortaya çıktı. 18 yıl ile yargılanan sanığı kızını görüntülemek için banyo ve tuvalete yerleştirdiği gizli kameralar ele verdi.

Ankara’da mide bulandıran bir olay yaşandı. Fiziksel engelli G. B., 2022 yılında, 2017’den itibaren 4 yıl boyunca babası Satılmış B.’nin cinsel istismarına maruz kaldığını annesi ve eniştesine anlattı.

DAVA AÇILDI

Kızın sözlerinin ardından anne babayı şikayet etti. Gözaltına alınan Satılmış B. daha sonra serbest bırakıldı. Gözaltının ardından baba Satılmış hakkında, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ankara 36’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Bu soruşturmaya delil olarak ise Satılmış B.’nin, kızını görüntülemek için banyoya yerleştirdiği gizli kamera kayıtları gösterildi. Görüntü ile ilgili dosyada yer alan bilirkişi raporunda, sanık Satılmış B.’nin gizli kamerayı banyoya duşa kabini görecek şekilde yerleştirdiği, bir süre sonra kameranın açısına yüzü görünmeyen bir kadının girdiği, daha sonra sanığın kamerayı yerleştirdiği yerden alırken kendisinin de görüntüye yansıdığı belirtildi.

DURUŞMAYA KATILMADI

Soruşturma aşamasındaki ifadesinde suçlamayı kabul etmeyen Satılmış B., kızına banyo yaparken yardım ettiğini, başka bir amacı bulunmadığını, evde kızının yanlış davranışlarından şüphelendiği için de banyoya kamera yerleştirdiğini iddia etti. Sanık, Ankara 36’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya katılmadı. Duruşmada G.B. ve olayın ortaya çıkmasından sonra babasından boşanan annesi hazır bulundu. Mahkeme, sanığın zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

TUTUKLANMASI TALEP EDİLDİ

Ailenin avukatı Özge İrem Aksu, sanığın tutuklanmasını talep ettiklerini söyleyerek, “Görüntüler 2022 yılında ortaya çıkıyor. Kızımız, 13-14 yaşında çocuk o zamanlar, bunu idrak edemiyor. Bilirkişi raporlarında da sanığın görüntüleri çektiği ortada. G.B.’nin babasının kendisini çektiğini fark edince, annesine anlatıyor. Aslında kamera görüntülerini siliyor bilgisayardan. Ama polisin incelemesi sayesinde silinen bütün görüntüler geri getiriliyor. Yargılama devam ediyor. Biz tutuklanmasını talep ettik” ifadeleri kullanıldı.

Sekiz yaşındaki üvey torununa iki yıl cinsel istismardan tutuklanmıştı! İstenen ceza belli oldu

Kaynak: DHA