Kazada yaralanan 3 kişiye ilk müdahaleyi sağlık öğrencileri yaptı

10 Aralık 2021 Cuma

Kazada yaralanan 3 kişiye ilk müdahaleyi sağlık öğrencileri yaptı

Bir otomobil ve bir taksinin karıştığı kaza D100 Karayolu’nda gerçekleşti. Çarpmanın etkisiyle her iki araç savrularak durabildi. Yaralı 3 kişiye ilk müdahaleyi sağlık öğrencileri yaptı.

Kaza, saat 02.15 sıralarında D100 Karayolu Edirne istikametinde meydana geldi. Sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 34 TFR 90 plakalı taksi, henüz bilinmeyen bir nedenle önündeki 34 SV 6426 plakalı otomobile çarptı. Kazada otomobilin kadın sürücüsü ile taksideki 1’i kadın 2 yolcu yaralandı. 

“KALP MASAJI YAPTIK”

Kazayı görerek yaralıların yardımına koşan üniversitelilerden sağlık bölümü öğrencisi Hasan Balcı, “Biz ilk başta metrobüs durağındaydık. Bir patlama sesi duyduk, bir kaza olmuştu zaten. Direk tellerin üzerinden atlayarak yardıma koştuk. Baktık kadın yerde yatıyordu. Biz de sağlık öğrencisi olduğumuz için bir şeyleri biliyoruz. Geldik hastanın başına ama yakınları bizim müdahale etmemize izin vermedi. Baştan müdahale edemedik. Sonra hemşire bir arkadaş vardı, o geldi yanımıza beraber müdahale ettik. Birkaç kez kalp masajı yaptık. Sağlık ekipleriyle beraber de masaja devam ettik. Daha sonra hastayı ambulansa taşıdık. Özel bir üniversitede sağlık bölümü paramedik öğrencisiyiz” dedi.

Öte yandan, kaza sonrası yolda trafik yoğunluğu oluştu. Polis ekipleri, yolda güvenlik önlemi alarak ulaşımı tek şeritten kontrollü olarak sağladı. Kazada hasar gören taksi ve otomobilin yoldan kaldırılması ve temizlik çalışmalarının ardından trafik normale döndü.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Spor arabayla kaza yaptı, kanlar içinde olay yerinden kaçtı

 

Benzer Haberler