Kayyum yönetimindeki belediyenin kalem müdürlüğüne AKP’li başkan atandı

1 Temmuz 2021 Perşembe

Kayyum yönetimindeki belediyenin kalem müdürlüğüne AKP’li başkan atandı

Eski AKP’li İbrahim Hamit Bedük, kayyum yönetimindeki Batman Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirildi. Bedük, AKP’nin bir dönem Siirt eski gençlik kolları başkanlığını yapmıştı.

Batman Belediyesi başkanvekili ve Vali Hulusi Sahin’in belediyedeki Özel Kalem Müdürlüğüne İbrahim Hamit Bedük getirildi. Yapılan atamayla ilgili SÖZCÜ’ye konuşan CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar atamaya tepki gösterdi.

“MEMUR OLABİLMEK İÇİN BU GÖREVE GETİRİLDİ”

AKP’li eski Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Hamit Bedük’ün Batman Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğüne getirilmesine tepki gösteren CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar,  “Bu olayla ilgili ben bu kişinin bir yere memur atamak için Batman Belediyesine Özel Kalem Müdürlüğüne getirmişler. Özel Kalem Müdürlüğü görevinden de başka bir yerde görevlendirileceği ifade edildi. Bu atamayı doğru bulmuyoruz. Batman’da o ünvanı taşıyabilecek başkası mı yok? Batman Belediyesi’nden bu görevi yapabilecek birçok arkadaşımız var. Batman Belediyesi’nde çalışanlarda bu görevi layıkıyla yerine getirebilirdi ki daha önce bu görevi yapan kişilerde olmuştu. Bu görevlendirmenin tek amacı memur kadrosu aldırıp atamasını başka bir yere yapacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler