Kayyum atanan Flash TV yayın hayatını sonlandırdı, kanalın adı değişti

16 Nisan 2022 Cumartesi

Kayyum atanan Flash TV yayın hayatını sonlandırdı, kanalın adı değişti

Kayyum atanan Flash TV dün kapandı, bugün Flash Haber TV adıyla açıldı.

Uzun bir aranın ardından Ekim 2021’de yeniden yayın hayatına başlayan Flash TV yerini Flash Haber TV’ye bıraktı. 2021 Ekim’de iş insanı Ömer Ziya Göktuğ’un patronluğunda yayın hayatına başlayan Flash TV’de kriz üstüne kriz yaşanmıştı. Yeni yayın politikası ve logosu ile yayınlarına başlayan Flash TV’de, Ömer Ziya Göktuğ’un kardeşi Mehmet Emin Göktuğ kanalın yüzde 50 hissesinin kendisine ait olduğunu belirterek olayı yargıya taşıyacağını bildirmişti.

Medyaradar’ın haberine göre 16 Mart’ta kayyum atanan Flash TV, 15 Nisan itibariyle yayın hayatına son verdiğini duyurdu. Kanaldan yapılan açıklamada, Ömer Ziya Göktuğ’un vefatı sonrası ortakların anlaşmazlığa girdiği ve ulusal yayıncılık lisansının yenilenemeyerek yayınlara son verildiği duyuruldu.

Flash TV’den yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Ulusal yayıncılık alanında 1992 yılından bu yana FLASH TV adı ile faaliyet göstermekte olan kuruluşumuz Yönetim kurulu Başkanı ve tek imza yetkilisinin vefatı sebebi ile gerekli yönetim organlarından yoksun kalarak kayyım sürecine girmiştir.

Bu süreçte ortakların anlaşmazlığı sebebi ile ulusal yayıncılık lisansı yenilenememiş dolayısı ile yayın hayatına bugün itibari ile son vermek zorunda kalmıştır. Uzun yıllardır FLASH TV’ye göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için sonsuz teşekkürlerimizin kabulünü rica ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Flash TV’ye kayyum atandı

16 Nisan, saat 00.00 itibariyle ise Flash TV yerini, Flash Haber TV’ye bıraktı. Flash Haber TV konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Anayasal haber alma hakkı çerçevesinde, her fikir ve kuruma eşit mesafede, tarafsız ve özgür yayıncılık prensipleri ile dünyada ve ülkemizde gelişen olaylar, şeffaf, yalın ve doğru şekilde artık Flash Haber TV’de.”

Kanalın logusunun değiştiği görülürken aynı zamanda yeni web sitesinin de ‘flashhabertv.com’ olduğu belirtildi.

Flash TV ekranlara dönüyor: Yayın tarihi belli oldu

Benzer Haberler