Kayseri’de Nevruz yemeği yiyen 220 öğrenci zehirlendi

29 Mart 2022 Salı

Kayseri’de Nevruz yemeği yiyen 220 öğrenci zehirlendi

Kayseri’de bir ilkokulda Nevruz yemeği yiyen öğrencilerden 220’si zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin yedikleri bulgur pilavı yüzünden zehirlendiği iddia edildi.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde Yılmaz İsmet Akansu İlkokulu’nda, Nevruz etkinlikleri kapsamında pilav ve ayrandan oluşan 800 kişilik yemek sipariş edildi. Yemeğin ardından 220 öğrenci rahatsızlanarak ambulanslar ve veliler tarafından çeşitli hastanelere kaldırıldı. Yemekten sonra evlerine geçen ve rahatsızlanan bazı öğrenciler de hastanelere götürüldü.  Polis, olaya ilişkin soruşturma başlattı.

VALİ: BULGUR PİLAVINDAN ETKİLENDİLER, DURUMU KRİTİK OLAN YOK

Kayseri Şehir Hastanesi’ne gelen Vali Şehmus Günaydın, Yılmaz İsmet Akansu İlkokulu’nda bugün düzenlenen etkinlikte dağıtılan bulgur pilavından dolayı çocukların etkilendiklerini söyledi.

Şu anda Kayseri Şehir Hastanesi’nde 200’e yakın öğrencinin bulunduğunu ifade eden Günaydın, öğrencilerin tahlillerinin yapıldığını ve durumu kritik öğrenci bulunmadığını anlattı.

Kayseri Devlet Hastanesi, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ile sağlık ocaklarına da öğrencilerin başvurduğunu kaydeden Vali Günaydın, “Şu anda bütün velilerimizi tek tek arıyoruz, takip ediyoruz. Toplamda öğretmen ve personelle birlikte 800 kişiye pilav dağıtımı söz konusu. Hem öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi tek tek takip ediyoruz. Olumsuz bir durum olmaz inşallah diye temenni ediyoruz. Tahlil sonuçlarını hocalarımız da değerlendirdi. Bir öğrencimizin tahlilinde biraz yükselme var, ‘o da normal, düşmesini bekliyoruz’ dedi hocalarımız. Doktorlarımızdan aldığım bilgi bu yönde. Şu anda durumu kritik olan bir öğrencimiz yok dediler. Konuyu yakından takip ediyoruz.” diye konuştu.

“AMBULANSLARIN BİRİ GELİP BİRİ GİDİYOR”

Zehirlenen öğrenciler arasında torunu bulunan Fadime Bulut, yaşanan olayın pilav ve ayrandan dolayı olduğunu öne sürdü.  Bulut, “Mahalleye ambulansların biri gelip biri gidiyor. Torunum rahatsızlandı. Annesi ve babası alıp götürdü. Durumu nasıl, bilmiyorum.” dedi.

Üniversitedeki Nevruz kutlamalarına döner bıçaklı saldırı

Benzer Haberler