Kayseri’de MHP’li eski başkanın kardeşinden CHP üyesine silahlı saldırı! Özgür Özel: Acizlik

Yayın tarihi: 22 Haziran 2024 Cumartesi 8:27 am - Güncelleme: 22 Haziran 2024 Cumartesi 1:11 pm

Haber: TELE1 Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kayseri’de CHP’li üyenin MHP’li eski belediye başkanının kardeşi tarafından silahlı saldırıya uğramasına ilişkin açıklamada bulundu. Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir. Düpedüz acizliktir” dedi.

CHP üyesi Şerafettin Bahadır, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde akşam silahlı saldırıya uğradı. Bahadır’ın önceki belediye başkanı Memduh Uzunluoğlu’nun kardeşi Ejder Uzunluoğlu ve beraberindekiler tarafından ayağından vurulduğu öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, konuya ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Kayseri Pınarbaşı’nda 31 Mart’taki seçim sonucunu hazmedemeyip, hakimleri tehdit edip, küfür ve hakaretler ederek seçimi haksız yere tekrar ettiren anlayış, yenilenen seçimde halktan bir kez daha aynı cevabı aldı.

Ancak bu cevabı hazmetmek ve halkın mesajını almak yerine, bu kez de suçsuz günahsız bir insana, kız çocuğunun yanında savunmasızken, sopalarla saldırıp kurşun sıktılar.

Şunu bilsinler ki; bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir. Düpedüz acizliktir. Biz, bu saldırıya karşı da metanetli duracak, sakinliğimizi koruyacağız. Gerilimin tırmanmaması, başka çocukların üzülmemesi için elimizden geleni yapacağız. Gereken adımları bu geceden itibaren atmaya başladık.

Bir kez daha uyarıyorum; bu yaptığınız ne gücünüzü gösterir ne kudretinizi… Görülen tek şey acizliğiniz ve çaresizliğinizdir.”

AKP ile MHP arasında seçim kavgası! AKP’li başkan karakolda silah çekti iddiası

CHP açıkladı: Mehmet Şimşek ile neler konuşulacak?

Kaynak: TELE1