Kaymakamlığın izin vermediği aşı karşıtı mitinge valilikten onay çıktı

9 Eylül 2021 Perşembe

Kaymakamlığın izin vermediği aşı karşıtı mitinge valilikten onay çıktı

İstanbul Valiliği’nden Maltepe Kaymakamlığı’nın izin vermediği aşı karşıtı ‘Büyük Uyanış’ mitingine onay çıktı.

Aşı karşıtlarının Maltepe’de düzenleyeceği mitingle ilgili İstanbul Valiliği ve Maltepe Kaymakamlığı’ndan farklı açıklamalar yapıldı. Valilik mitinge izin verildiğini duyururken, kaymakamlığın metninde “Salgınla mücadele çalışmalarını olumsuz yönde etkileyebileceği değerlendirilerek izin verilmemiştir” denildi.

Maltepe Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, şöyle denildi: ”Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında Maltepe Kaymakamlığı’nın izinleriyle 11.09.2021 tarihinde Maltepe Miting Alanı’nda ‘Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor’ konulu bir miting düzenleneceği yönünde haber ve paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir. Söz konusu etkinliğin düzenlenmesi için izin verilmesi talebiyle Anadolu Birliği Partisi tarafından 23.08.2021 tarihinde Kaymakamlığımıza yapılan başvuruya; toplu yapılacak etkinliklerin Covid-19 virüsünün bulaş riskini artıracağı ve salgınla mücadele çalışmalarını olumsuz yönde etkileyebileceği değerlendirilerek izin verilmemiştir.”

Diken’de yer alan habere göre ise, İstanbul Valiliği tarafından mitinge izin verildiği ortaya çıktı. Düzenleyicilerden Anadolu Birliği Partisi’nin kaymakamlığın ret kararından sonra valiliğe başvurduğu belirtildi. Genel başkan Bedri Yalçın imzasıyla, ‘Anayasayı Koruma İnisiyatifi Biraraya Geliyor’ adı verilen miting için izin başvurusunda bulunuldu. Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit imzasıyla mitinge izin çıktı.

Aşı karşıtlarının ‘Büyük Uyanış’ mitingine izin çıkmadı, düzenleyenler ‘iptal yok’ dedi

Benzer Haberler