Kayıp düşen adamın üzerinden kızaklayan araç geçti

18 Ocak 2021 Pazartesi

Buzlanan yolda düşen bir yurttaşa kayan otomobil çarptı. Yaralı yurttaşı almaya gelen ambulans da yolda kaza yaptı.

Kağıthane Örnektepe Mahallesi’nde sabah saatlerinde Ayhan Cankaya isimli bir yurttaş buzlanan karlı yolda yürüdüğü sırada ayağı kayıp yere düştü. O sırada Cankaya’nın arkasından kayarak gelen otomobil yere düşen kişiye çarpıp daha sonra duvara çarparak durabildi. Bu kaza anı ise saniye saniye bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Kazayı gören çevredekiler hemen Ayhan Cankaya’nın yardımına koştu. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Caddenin dik yokuş ve yolların buzlu olması nedeniyle yaralıyı almaya gelen ambulans da kayarak duvara çarpıp kaza yaptı. Olay yerine başka bir ambulans sevk edildi. O ambulans da caddeye giremeyince yaralı sedye ile ambulansın yanına taşındı.

Ambulans ile hastaneye kaldırılan Ayhan Cankaya’nın bacağında ve belinde yaraların olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken lazaya karışan otomobil sürücüsü ifadesi alınmak üzerine polis merkezine götürüldü.

Caddede esnaflık yapan Akif İlhan ise yaşananları şöyle anlattı:

“Yukarıdan gelen otomobil çocuğa çarptı. Onu almaya gelen ambulansta kaza yaptı. Diğer ambulansta çıkamadı yaralıyı aşağıya taşıdık. Belinde ve ayağından yaralanmıştı. Ayağında kanama vardı. Belini oynatamıyordu”

Benzer Haberler