Kayan otomobilini durdurmak isterken az kalsın canından oluyordu

19 Ocak 2021 Salı

Arnavutköy’de kayan aracını durdurmak isteyen Nurullah Çerkezoğlu isimli yurttaş canını hiçe saydı. Arabayı iterek durdurmak isteyen Çerkezoğlu, duvar ile otomobil arasında sıkıştı.

İstanbul Arnavutköy’de bir sitenin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde kar yağışıyla birlikte buz tutan yoldan otomobiliyle ilerlemeye çalışan sürücü başarılı olamadı.

Geri geri kayan aracı durduramak isteyen sürücü akıl almaz bir yönteme başvurdu. Araçtan inen sürücü, arkasından ittiği otomobili durdurmaya çalıştı. Otomobilin hızını kesmeye çalışan ancak başarılı olamayan sürücü, araçla duvar arasında sıkıştı.

Kazadan yara almadan kurtulan otomobil sürücüsünün yaşadığı o anlar ise sitenin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

SIKIŞTIĞI YERDEN KAMERAYA EL SALLADI

Satmaya götürdüğü otomobil geri geri kaymayan başlayınca aracı durdurmak için arkasına yaslanan ve araçla duvar arasına sıkışan Çerkezoğlu, sıkışınca güvenlik kamerasına el sallayarak site güvenliklerine kendisini fark ettirmeye çalıştı.

“MÜŞTERİ BULMUŞTUM, ARABANIN ZARAR GÖRMESİNİ İSTEMEDİM”

Galerici olan ve o gün aracını satmak için evden çıktığını söyleyen Çerkezoğlu, yaşananları şöyle anlattı:

“2-3 aydır arabayı satamamışım. Müşteriyi bulmuşum. Ben de o an arabanın zarar görmesini istemedim. Araç geri geri kaymaya başlayınca o anki refleksle geri vitese taktığımı unutarak kapıyı açıp aracı durdurmaya çalıştım. Yani o an bir şey olacağını da düşünmedim açıkçası. Şükür bana da bir şey olmadı araca da bir şey olmadı”

Benzer Haberler