Katlanan iPhone 2023’de hazır olacak

6 Mayıs 2021 Perşembe

Katlanan iPhone 2023’de hazır olacak

En güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo’ya göre, Cupertino merkezli teknoloji devi, kendi başına katlanabilir bir iPhone üzerinde çalışıyor ve cihazlar 2023’te hazır olacak.

Tek haber bu değil. Bazı endüstri kaynaklarının yardımıyla Kuo, bazı tedarikçi bilgilerini toplayabildi. Örneğin, ekran açıldığında yaklaşık 8 “diyagonal olacak ve QHD + çözünürlüğe sahip olacak. Tedarikçi bir kez daha Samsung olacak ancak Samsung’un Y-Octa yaklaşımına göre cazip avantajları nedeniyle TPK tarafından geliştirilen gümüş nanotel dokunmatik teknolojisini kullanacak. Söz konusu katlanabilir cihazın sevkiyat hedefinin 15 ile 20 milyon adet arasında olduğu düşünülüyor.

Katlanan iPhone

Kuo, “En son sektör araştırmamıza dayanarak, Apple’ın 2023’te özel ekran tedarikçisi SDC ve özel DDI dökümhane tedarikçisi olarak Samsung Foundry ile 8 inç QHD + esnek OLED ekrana sahip katlanabilir bir iPhone‌ piyasaya süreceğini tahmin ediyoruz. Apple’ın talep ettiği kapasite planına dayanarak, katlanabilir ‌iPhone‌ sevkiyatlarının 2023’te 15-20 milyon birime ulaşacağını tahmin ediyoruz. Katlanabilir ‌iPhone‌’un, SDC’nin Y-Octa teknolojisine göre çeşitli avantajları nedeniyle TPK’nın gümüş nanotel dokunmatik çözümünü benimsemesini bekliyoruz” açıklamalalarında bulundu.

Raporda ayrıca Oppo, vivo, Xiaomi ve Honor gibi diğer rakip markalardan da bahsediliyor. Hepsi katlanabilir yarışa bu yılın sonunda veya yaklaşık 17 milyon adetlik toplam hacimle dahil olacaklar. Bununla birlikte, Kuo’nun haberlerin oldukça spekülatif olduğunu söylediğini ve piyasa yeni form faktörünü benimsemezse, Apple için tüm katlanabilir planları kolayca iptal olabilir.

Oppo Reno 6 serisi 22 Mayıs’ta gelebilir

Benzer Haberler