Katılımın az olmasına ‘Kimse gelmemiş ki’ diyerek isyan eden AKP’li Ünal: Espri yaptım

5 Aralık 2021 Pazar

Katılımın az olmasına ‘Kimse gelmemiş ki’ diyerek isyan eden AKP’li Ünal: Espri yaptım

AKP Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin açılışına gelen kitlenin az oluşuna isyan ederek “Kimse gelmemiş ki” demişti. Ünal, bu açıklamasının ‘espri’ olduğunu söyledi.

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ta yaptığı hastane açılış törenine katılım az olunca “Zaten kimse gelmemiş ki. Herhalde bu Elbistanlılar açılıştan pek memnun olmamış” ifadelerini kullanmıştı.

“ESPRİ YAPTIM”

Bu sözleri gündem olan AKP’li Ünal, “Oraya kaç kişinin geldiğini ne yapacaksın, oraya hangi hizmetin geldiğine bak. Oraya hangi hizmetlerin yapıldığına bak” açıklamasını yaptı. AKP Kahramanmaraş İl Danışma Toplantısı’nda konuşan Ünal, “Dün, Elbistan ilçemizde bir ağız ve diş sağlığı merkezi açılışı yaptık ve oldukça da kalabalıktı. 2009’da Çöllolar’da orada tatsız bir olay yaşandı. Orası, bir özel sektör şirketinin havzasıydı, toprak kayması gerçekleşti ve 9 canımızı kaybettik. Daha sona Çöllolar mevkisi kapanınca, yaklaşık 212 kişi işsiz kaldı ve onların da yeniden işe yerleştirmeleriyle ilgili çabalarımızı, gayretlerimiz sürdürüyoruz. Onlar da oraya gelmişler. Konuşmam sırasında ilçe başkanımıza bir espri yaptım, ‘Başkan, bak bütün çalışma talebinde olanlar buraya gelmiş. Hani bizimkiler nerede?’ diye bir espri yaptım. Akla bakar mısınız? Tek bir çivi çakmamış, bu milletin tek bir sorununu çözmemiş, tek bir derdiyle dertlenmemiş adamlar, oraya yapılan ağız ve diş sağlığı merkezini görmüyorlar, vatandaşa gelen hizmetin ne kadar güzel, ne kadar hayırlı bir hizmet olduğunu görmüyorlar. Orada vatandaşa yapılan hizmeti görmek yerine neyi konuşuyor? Mahir Ünal dedi ki buraya şu kadar kişi geldi, şu kadar kişi gelmedi. Oraya kaç kişinin geldiğini ne yapacaksın, oraya hangi hizmetin geldiğine bak. Oraya hangi hizmetlerin yapıldığına bak.” dedi.

 

AKP’li Ünal katılımın az olmasına isyan etti: Kimse gelmemiş ki

Benzer Haberler