Kasırga, deprem, saldırı… Netflix acil durumlarda kullanıcılarını uyaracak

26 Ekim 2019 Cumartesi

Dijital yayın platformu Netflix, kasırga, deprem, yangın gibi acil durumlarda kullanıcılarına uyarı bildirimleri gönderecek. ABD hükumeti popüler platformun bu hizmeti yayına alması için testlere başlamasını istedi.

Peki bu alarmlar ne işe yarayacak? ABD Netflix’i neden alarm yayınlamak konusunda zorluyor?

Yaşadığınız şehri kasırga mı vuracak? Doğal bir afet, terörist bir saldırı, bölgenize yaklaşan bir yangın nedeniyle boşaltma emri mi var? Rusya, Çin veya Kuzey Kore ABD’ye nükleer misil mi fırlattı? Yoksa okyanusta haberinizin bile olmadığı bir deprem yüzünden yaşadığınız şehre 38 metre yüksekliğinde tsunami dalgaları yaklaşıyor? Acilen korunaklı bir alana mı gitmeniz lazım? Eğer ABD’de yaşıyorsanız tüm bu uyarıları sadece SMS, online haber kanalları ve sosyal medya servisleri ile değil artık Netflix ile de alacaksınız.

netflix acil

ABD’de bu alarmlar şimdilik TV ve radyolarda yayınlanmak üzere hazırlanıyor. Ancak acil durumları yöneten ABD kurumları şimdi alarmları Netflix ve diğer online yayın kurumlarında da gösterecekler. Resmi kurumların bu girişimi de artık online yayın servislerinin TV kadar etkili ve ana akım platformlara dönüştüğünü ispat ediyor.

Snapchat günlük kullanıcı sayısı 210 milyon oldu

10-20 yıl önce bahsini ettiğimiz ama o yıllarda henüz çok da etkisini görmemiş olduğumuz dijital çağı artık iliklerimize kadar hissediyoruz.

Benzer Haberler