Karga, hayatını kurtaran çocuğun peşinden ayrılmıyor

7 Ekim 2021 Perşembe

Karga, hayatını kurtaran çocuğun peşinden ayrılmıyor

Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde ortaokul öğrencisi Ömer Faruk Çetiner’in yaralı halde bulup tedavi ettiği ve aralarında duygusal bağ kurulan “Duman” isimli karga, kendisini iyileştiren Ömer’in yanından bir an olsun ayrılmıyor.

Amasya’da Kızılca Köyü İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Ömer Faruk Çetiner, yaklaşık 1 yıl önce okulun bahçesinde yaralı bir karga buldu. “Duman” ismini verdiği kargayı alıp evine götüren Çetiner, tedavi edip iyileştirdi. Karga, serbest bırakılmasına rağmen Çetiner’in evinin çevresinden ayrılmadı. Eğitim öğretim yılı başlayınca yeniden okula giden Çetiner’in peşinden ayrılmayan Duman, gündüzleri okulda geçiriyor. Bazen Çetiner’in sınıfına bazen de başka sınıflara giren, okulda serbestçe dolaşan Duman’a öğrenciler yiyecek veriyor. Duman, okul çıkışında da Çetiner’i takip ediyor.

Okul müdürü Murat Önder, “Okula başlayınca da karga, Ömer’den ayrılmadı. Ömer okulda olduğu sürece karga da okulumuzda duruyor. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz çok seviyor. Bazen benim odama geliyor, bazen başka bir sınıfa gidiyor, bazen öğretmenler odasında oluyor. Bizimle beraber akşama kadar gün geçiriyor” diye konuştu.

Ömer Faruk Çetiner de kargayı yağmurlu bir havada kanadı kırık şekilde bulduğunu dile getirerek, “Bağırıyordu, tedavi edip beslemeye başladım evde. Adını sisli bir havada bulduğum için ‘Duman’ koydum. Benden kaçmıyor, tutuyorum, seviyorum. Okula gelip pencereden içeri giriyor, derslerimize giriyor, sıramıza konuyor” dedi.

Öğrencilerden Halil Bolat ise Duman’ın okullarının kargası olduğunu söyleyerek, “Pencereleri açık bıraktığımız için sınıfın içine giriyor. Canı istediğinde girip çıkabiliyor. Okulumuzu onunla paylaşıyoruz. Bazen bizimle oyun oynuyor, toplarımızı kaçırıyor. Küçük sınıflar korkuyor fakat biz korkmuyoruz. O bizim okul arkadaşımız, o da bizimle öğreniyor. O, okulumuzun maskotu” şeklinde konuştu.

Kargaya ateş edip komşusunu vurdu

Benzer Haberler