Karayolları Genel Müdürlüğü Türkiye’nin yol durumunu açıkladı

25 Ocak 2022 Salı

Karayolları Genel Müdürlüğü Türkiye’nin yol durumunu açıkladı

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Türkiye’nin önemli karayolu güzergahlarındaki yolların güncel durumunu yayımladı.

Türkiye’nin birçok noktasında yağan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken bundan en çok etkilenen kesimlerden birisi de yollardaki buz ve donmanın tehlikeye attığı sürücüler oldu.

Dünden bu yana birçok araç yoğun kardan dolayı yolda kalırken Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Türkiye’deki önemli karayolu güzergahlarındaki güncel yol durumuyla ilgili bir yazılı açıklama yayımladı.

KGM tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İstanbul’a Anadolu ve Trakya yönünden araç kısıtlamaları kaldırılmıştır. Kuzey Marmara ve Tem Otoyolları tüm araçlar için çift yönlü olarak ulaşıma açılmıştır.

TAG (Tarsus-Adana-Gaziantep) Otoyolu Ankara istikameti yağış ve yol durumuna göre tır trafiğine kontrollü olarak verilmektedir.

Muğla-Kale Yolu ulaşıma açılmıştır. Keçiborlu-Uluborlu Yolu ulaşıma açılmıştır. Kağızman-Ağrı Yolu ulaşıma kapatılmıştır. Akçakoca-Düzce Yolu Kabalak Mevkii zincir takılı olmayan tır trafiğine kapatılmıştır.

Taşkent-Sarıveliler Yolu ulaşıma kapatılmıştır. Kulu-Şereflikoçhisar-Aksaray Yolu ulaşıma kapatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul’da hayat durdu: Yollar kapandı, çatı çöktü, özel araçlar yasaklandı

Benzer Haberler