Karamollaoğlu: DEVA Partisi’nin seçim kararını garipsemiyorum

28 Nisan 2022 Perşembe

Karamollaoğlu: DEVA Partisi’nin seçim kararını garipsemiyorum

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu,  DEVA Partisi’nin seçimlere kendi adı ve logosuyla girme kararını değerlendirdi. Karamollaoğlu, Sayın Babacan’ın böyle bir açıklamada bulunmasını yani bu kadar erken bulunmayabilirdi belki, ama garipsemiyorum” dedi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin seçimlere  kendi adı ve logosuyla gireceğini açıkladı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi’nin seçim kararına ilişkin olarak, ““Bunun 6’lı ittifaka menfi bir etkisi olmaz. Çünkü bu normal bir iş… Her parti elbette kendi amblemiyle seçimlere girmeyi arzu eder…Sayın Babacan’ın böyle bir açıklamada bulunmasını yani bu kadar erken bulunmayabilirdi belki, ama garipsemiyorum” dedi.

Temel Karamollaoğlu, FOX TV’de bu sabah İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Karamollaoğlu’nun açıklamaları şöyle:

GEZİ DAVASI’NDAKİ KARAR ADALETE OLAN GÜVENİ SARSTI

“Eğer gezi olaylarında hükümet devrilebilecek bir tavırsa gezi olayları vay canına işte o zaman Türkiye’de hiçbir mitingi toplantıyı yapmamak icap eder. Provokasyonlar da olur. Her yerde olur… Ama siz bir tarafla bir şeyi ispat edemeyeceksiniz arka tarafından da hükümeti devirme suçundan bir ceza vereceksiniz. Yani bunu bir ayaklanmaya benzetiyor gibi anladım. Çünkü ben bu davayı aslında takip etmiş değilim ama bende verilen karar maalesef adalete olan güveni sarstı.

“BABACAN BU AÇIKLAMAYI BU KADAR ERKEN BULUNMAYABİLİRDİ BELKİ

Bunun 6’lı ittifaka menfi bir etkisi olmaz. Çünkü bu normal bir iş. Burada benim geçmişte yaptığım bir atıftan dolayı bu soruyu soruyorsunuz anladığım kadarıyla. Demiştim ki, ‘Üçlü bir ittifak olabilir.’ Bu bir temennidir. Siyasi partiler bu konuda bugün farklı bir kanaat sergileyebilirler. Seçimlere yakın farklı kanaatler de sergilenebilir. Her parti elbette kendi amblemiyle seçimlere girmeyi arzu eder. Ama şartlar oluştuğunda bir de bakarsınız ki ittifaklar da oluşur. Yani bu ancak seçim sathı mailine girildiği zaman ortaya çıkacak bir durumdur. Burada ben Sayın Babacan’ın böyle bir açıklama da bulunmasını yani bu kadar erken bulunmayabilirdi belki, ama garipsemiyorum… Ama şartlar değiştiğinde seçime gidilirken farklı kanaatler de ortaya çıkabilir. Farklı ittifaklar da oluşabilir. Biz bunu geçmişte yaşadık.”

CHP’den DEVA Partisi’nin seçim kararına ilk yorum

Benzer Haberler