Karaismailoğlu’ndan ‘Kanal İstanbul’ açıklaması: Kısa süre içinde başlayacağız

30 Mart 2021 Salı

Karaismailoğlu’ndan ‘Kanal İstanbul’ açıklaması: Kısa süre içinde başlayacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Kanal İstanbul’un yapım çalışmalarına kısa süre içerisinde başlamayı hedefliyoruz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un “İmar planlarını onayladık, askıya çıkardık” dediği Kanal İstanbul projesi için bir açıklamada Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan geldi. Karaismailoğlu, Kanal İstanbul’un yapım çalışmalarına kısa süre içerisinde başlanmasının hedeflendiğini söyledi.

BAKAN KURUM NE DEMİŞTİ?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da, geçtiğimiz günlerde projeye ilişkin şu açıklamayı yapmıştı: “Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin daha önce 1/100 bin, 1/5 bin ve 1 bin uygulama imar planlarını askıya çıkarmıştık. Vatandaşlarımızdan gelen talepler, belediyelerimizden, kamu kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda yapılan itirazlar doğrultusunda bu itirazları değerlendirdik. 1/100 binlik planımızı geçen hafta itibariyle askıya çıkardık. 1/5 bin ve 1 bin uygulama imar planlarını da itirazları değerlendirmek, vatandaşlarımızın sorunlarını problemlerini çözerek İstanbul’umuza değerine değer katacak. Kanal İstanbul Projesi için artık imar planlarını onaylamış ve askıya çıkarmış bulunuyoruz. Bu çerçevede inşallah adımlarımızı da hızlı bir şekilde atmak suretiyle güzel İstanbul’umuza, Kanal İstanbul Projesini de kazandırıyor olacağız.”

İmamoğlu: Beton Kanal’a karşı durmak sorumluluğumuzdur

Benzer Haberler