Karahan Çantay’ın son röportajı ortaya çıktı: Bana tuzak kurdular

11 Mart 2021 Perşembe

47 yaşında Tayland’da hayatını kaybeden Karahan Çantay’ın, son röportajı ortaya çıktı. Çantay’ın 2015 yılında verdiği röportajda “Türkiye’den kendi isteğimle yurt dışına gittim. Çok sıkıldım, çok yıprandım” dediği öğrenildi.

Türkiye’nin ilk erkek güzeli seçilen Karahan Çantay, Tayland’da motosikletiyle geçirdiği kaza sonucunda hayatını kaybetti. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’da bugün ‘Magazin Masası’nda yayınlanan yazısında Çantay ile 2015 yılında yaptığı röportajı hatırlattı.

Akay’ın röportajına göre, Türkiye’yi neden terk ettiğini anlatan Çantay, Türkiye’den gitmesi için tehdit edilmediğini belirterek, “Ben kendi isteğimle gittim. Çok sıkıldım, çok yıprandım. Uzak Doğu hayalim de vardı” dedi. Uyuşturucu satıcısı olduğu iddialarına ilişkin de konuşan Karahan Çantay, “Bu olayda suçsuzdum. Bana tuzak kurdular. 2 ay yattım. Bir dönem kullanıcı oldum ama dediğim gibi tuzak kurdular bana. Çünkü benim yaşım büyüdü ama aklen hiç büyümedim. Hep çocuk kaldığımdan oldu” şeklinde konuştu.

Sibel Can’dan Karahan Çantay hamlesi

Yurt dışında Amerika ve Uzak Doğu ülkelerinde yaşadığını belirten, Çantay, geçimini sağlamak için taksi şoförlüğü bile yaptığını söyledi. “Türkiye’ye geri dönmeyecek misin?” şeklindeki soruya Karahan Çantay şunları söyledi:

“Sürekli Ankara’ya gelip gittim. Yurtdışından Türkiye’ye dönüşler yaptığım da oldu. Ankara’da ailemin yanında yaşadım ve yarım kalan üniversite eğitimime devam ettim. ODTÜ’ye geri döndüm.”

CENAZE CUMA GÜNÜ ANKARA’YA GETİRİLECEK

Öte yandan Akay’ın yazısına göre Çantay’ın ailesi cenazeyi Türkiye’ye getirtmek üzere resmi işlemlere başladı. Cenazenin bekleme sebebi ise saat farkı ve pandemi nedeni ile işlemlerin uzamasından kaynaklandı. Karahan Çantay’ın cenazesi Cuma günü Ankara’ya getirilecek ve Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Cenaze yola çıkmadan önce Taylandlı arkadaşları çok sevdikleri Çantay için bir kutsama töreni yapacak.

Karahan Çantay’ın kız kardeşi isyan etti

Benzer Haberler