Karabük’te AKP ile MHP’nin arası gerildi: FETÖ’cülük, masonluk…

Yayın tarihi: 2 Mart 2024 Cumartesi 4:56 pm - Güncelleme: 2 Mart 2024 Cumartesi 5:00 pm

Yerel seçimde birçok bölgede ittifak yapan AKP ile MHP’nin Karabük’te arası gerildi. AKP İl Başkanı sert bir açıklamayla MHP’li isimlere tepki gösterdi.

Yerel seçimler için son düzlüğe girilirken, birçok bölgede ittifak yapan AKP ile MHP’nin Karabük’te gerilim yaşıyor. AKP Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, MHP Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili’nin AKP Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

‘ONUR KIRICI İTHAMLAR’

MHP İl Başkanı Gedikoğlu ve MHP’li aday Vergili’nin açıklamalarının şehrin ismi ve marka değerine zarar verdiğini belirten Salt şunları söyledi:

“Partimizin İl Belediye Başkan adayı belli olduğu andan itibaren FETÖ’cülük, MASON’luk gibi insan haysiyetini ve onurunu kırıcı ithamlarda bulunularak adayımızın şahsiyeti hedef alınıp itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır. İttifak çatısı altında olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne mensup bir il başkanı ve belediye başkan adayının yaptığı söylemler ulusal basında yer almış olup şehrimizin ismi ve marka değeri zarar görmüştür. Siyasi rekabet içerisinde Karabük’ün yararına olacak her türlü eleştiriyi yapalım. Halkımızın faydasına olacak gerçekleştirilmesi mümkün olan projeleri tartışalım. Yapılmayanları konuşalım. Bütün bunları yaparken siyasi nezaketi bırakmadan 1 Nisan sabahı herkesin beraber yaşayacağı bir Karabük olduğunu unutmayalım.

Emeğin şehri Karabük’ümüzün, emekleriyle doğru bilgiye rehberlik ederek görevlerini fedakarca yapan basın mensuplarının ve basın kuruluşlarının siyasi gündem haline getirilerek ‘tehdit’ kelimesi ile aynı cümle içerisinde yer alması bizim tarafımızdan asla kabul edilemez. Şehrimizin ne işçisinin ne memurunun ne müdürlerinin tehdit edildiğinin iddia edilmesi kesinlikle bizim siyasi anlayışımızla örtüşmemektedir. Bu şehir STK’larıyla, siyasileriyle, müdürüyle, memuruyla, işçisiyle, esnafıyla, öğrencileriyle büyük bir mozaiğin güzel bir parçasıdır. Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden tek derdimizin demokratik haklar çerçevesinde Karabük olması gerekmektedir.” (İHA)

‘Bugün son’ diyen Özgür Özel’den Erdoğan’a çağrı: Murat Kurum’u çek Pinokyo’yu aday göster

’31 Mart’ta Gazze sevinecek’ diyen Murat Kurum’a tepki yağdı: Sisi gibi mi?

’31 Mart’ta Gazze sevinecek’ diyen Murat Kurum, İsrail’i boykot listesindeki ürünleri almış

Kaynak: İHA