Kapı kapı dolaşıp şeriat bildirisi dağıttılar

17 Nisan 2022 Pazar

Kapı kapı dolaşıp şeriat bildirisi dağıttılar

İstanbul Şişli’de binaların kapılarına şeriat çağrısı ve propagandası yapan bir bildiri dağıtıldı. Bildiride Atatürk ilkeleri, Cumhuriyet ve laiklik karşıtı ifadeler kullanıldı. Söz konusu bildiride IŞİD’in görüşlerine benzer radikal ifadelerin yer alması da dikkat çekti.

Cumhuriyet’ten İrem Yavuz’un haberine göre, İstanbul’un Şişli ilçesinin Merkez Mahallesi’ndeki binaların kapılarına “Müslüman Olmak Neyi Gerektirir” başlıklı bildiriler ve “İmanı Bozan İşler ve İşletmeler” yazılı bir CD bırakıldı. IŞİD’ın görüşlerinin savunulduğu ve şeriat propagandasının yapıldığı bildiride, Atatürk ilke ve inkılapları, demokrasi ve oy kullanma hakkı hedef alınarak, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’de yaşayan insanlar olarak çok iyi biliyoruz ki 1920’lerden sonra hakimiyet yani emir ve yasak koyma Allah’a değil millete verilmiştir. Hatta hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir denmektedir. Türkiye’de şeriat yani Kuran Kanunları değil insanların kendi kafalarından çıkardıkları kanunlar geçerli. Demokrasi de, laiklik de İslam’a tamamen ters olan küfür sistemleridir”

Bildiriyi kimin ya da kimlerin dağıttığı bilinmezken, bildirilerin sonunda “Bize ulaşmak isterseniz Facebook adresimiz: Fatih Sadri, Rasul Nasih” notu görüldü.

OY HAKKI İÇİN “KAFİRLİK” DENDİ

Oy verenlerin de hedef alındığı bildiride şu ifadeler yer aldı:

“Gelelim oy verenlere: Oy verenler de laikliğe ve demokrasiye bağlı kalacaklarına dair yemin edecek olan ve Allah’ın indirdiği hükümlerle hüküm vermeyecek olan kimselere oy verip devletin başına idareci olarak getirdiklerinden dolayı imandan çıkarlar, Başka bir ifade ile demokrasi partilerle ayakta durur, partiler de oylarla ayakta durur. Küfür sistemini ayakta tutmak kafirliktir.”

Günümüz modern eğitiminin de hedef alındığı skandal bildiride, “İsterse bu okulun adı imam hatip olsun isterse özel okul olsun yine çocuklar gönderilemez” ifadeleri kullanıldı.

Tekelciden Tebliğcilere tepki: Ensar Vakfı var, çocuklara tecavüz edenler var oralara gidin

Benzer Haberler