Kamu bankaları AKP’lilere emanet! Eski İBB Başkanı Mevlüt Uysal Halkbank’a atandı

28 Mayıs 2019 Salı

Kamu bankaları Vakıfbank ve Halkbank’ın Genel Kurul toplantılarında AKP’li isimler yönetim kurullarına getirildi.

Kamu bankaları Vakıfbank ve Halkbank’ın 27 Mayıs’ta gerçekleştirilen Genel Kurul toplantılarında AKP’li isimler yönetime girdi. Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu Vakıfbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı, AKP’li eski İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise Halk Bank’ın Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç da, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine getirileceğini duyururken, Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de Ziraat Bankası’nın Yönetim Kurulu Üyeliği’ne getirildi.

Odatv’nin haberine göre Türkiye’nin önemli kamu bankalarından Vakıfbank ve Halkbank’ın Genel Kurul toplantılarında bankaların üst yönetimde önemli değişiklikler yaşandı.

ESKİ İÇİŞLERİ BAKANI VAKIFBANK YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

Yansıyan bilgilere göre, Vakıfbank’ın genel müdürü Mehmet Emin Özcan görevden alındı. Yerine, Bilgi İşlem Daire Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih geldi.

Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ise, Vakıfbank’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu. AKP’li eski Meclis Başkanvekili Sadık Yakut da bankanın Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı.

AKP’Lİ UYSAL HALK BANK’A YÖNETİCİ OLDU

Halk Bank’ın yapılan Genel Kurulu’nda ise, AKP’li eski İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bankanın Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Operasyonda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın rol aldığı iddia ediliyor.

ESKİ BAKAN FARUK ÇELİK, ZİRAAT BANKASI YÖNETİMİNE GETİRİLDİ

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de Ziraat Bankası’nın Yönetim Kurulu Üyeliği’ne getirildi. Ziraat Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada aralarında Faruk Çelik’in de olduğu dört kişinin üç yıl süre ile yönetim kurulu üyeliğine seçilmelerine karar verildiği bildirildi.

Benzer Haberler