Kalp krizi geçiren AKP’li Savcı Sayan’ın doktoru: Hayati tehlikesi yok, yarın taburcu etmeyi planlıyoruz

Yayın tarihi: 20 Mayıs 2023 Cumartesi 1:54 pm - Güncelleme: 20 Mayıs 2023 Cumartesi 3:20 pm

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Güngör, önceki akşam kalp krizi geçirdiği öğrenilen AKP’li Savcı Sayan‘a ilişkin “Herhangi bir hayati tehlikesi yok. Nasip olursa yarın taburcu etmeyi planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde AKP’den İzmir milletvekili adayı olan Sayan’ın, önceki akşam geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor.

Hastanenin Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada Sayan’ın göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye geldiğini, bilinen bir damar ve şeker hastalığının da bulunduğunu aktardı.

Savcı Sayan kalp krizi geçirdi

“SAĞ TARAFINDAKİ DAMARINDA CİDDİ ORANDA BİR DARLIK SAPTADIK”

Güngör şunları kaydetti:

“Yaptığımız tetkiklerde, kısmi kalp krizi adını verdiğimiz bir bulgu saptadık. Kanda tropolin denen bir değer var. Gizli ya da aşikar kalp krizini gösteren değerde yükseklik olunca ve göğüs ağrısı olunca anjiyo kararı aldık. Kendisine de ilettik bu kararımızı. Laboratuvarımıza aldık. Sonra el bileğinden girerek anjiyosunu yaptım.

Sağ tarafındaki damarında ciddi oranda bir darlık saptadık. Oraya balon ve bir adet stent uyguladım. Sağlık durumu iyi, genel durumu iyi. Bugün serviste takip ediyoruz. Herhangi bir hayati tehlikesi yok. Şu an için komplikasyon gelişmedi. Nasip olursa yarın taburcu etmeyi planlıyoruz”