Kahveciler Odası: Bu beşinci intihar, bıçak kemiğe dayandı!

25 Mart 2021 Perşembe

Kahveciler Odası: Bu beşinci intihar, bıçak kemiğe dayandı!

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası, İzmir’de “Ölümümden kimse sorumlu değil, dayanacak gücüm kalmadı” notu bırakarak yaşamına son veren Nuri Çengeloğlu için tepki gösterdi. Güven, “Bu beşinci intiharımız. Bıçak kemiğe dayandı” dedi.

İzmir’de iş yapamayan Nuri Çengeloğlu isimli kahvehane işletmecisi “Ölümümden kimse sorumlu değil, dayanacak gücüm kalmadı” notu bırakarak yaşamına son verdi. Konuyla ilgili Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven’den tepki geldi.

Yetkililere çözüm için çağrıda bulunan Güven, “Bir yıldır evimize ekmek parası götüremiyoruz. Biz ‘Bunalımdayız’ dedikçe, ne hikmetse bizim kahvehanelerimizi açmıyorsunuz. Bu vaka sadece kahvecilerden bulaşmıyor. Bu beşinci intiharımız” dedi.

Güven şunları söyledi: “Dün olağanüstü bir sonuçla karşı karşıya geldik. Bir yıldır açılmayan kahveci esnafımız işleri nedeniyle olağanüstü bunaldı. İzmir’de 30 yıldır kahvecilik yapan Nuri Çengeloğlu intihar ederek hayatına son verdi. Tüm teşkilatımızın başı sağolsun. Olağanüstü bunalımdayız. Buradan tüm siyasi parti genel başkanlarına ve Sayın Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum, bir yıldır evimize ekmek parası götüremiyoruz. Biz ‘Bunalımdayız’ dedikçe, ne hikmetse bizim kahvehanelerimizi açmıyorsunuz. Bu vaka sadece kahvecilerden bulaşmıyor. Bu beşinci intiharımız. Bizim kahvehanelerimizi açın evimize ekmek parası götürelim. Kahvehanelerimiz açık ama tavla, okey oyunları oynanmadığı müddetçe müşteri gelmiyor. Yazıktır, günahtır. Bıçak kemiğe dayandı.”

İntihar ihbarında şoke eden gerçek

Benzer Haberler