Kahveci: Enflasyonun 3 katı zam geldi

2 Temmuz 2021 Cuma

Kahveci: Enflasyonun 3 katı zam geldi

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, elektriğe yüzde 15, doğalgaza ise yüzde 12 zam yapıldığını hatırlatarak, “Bu zamları biz istedik” dedi.

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:
“Bu son zamlarla; bu yıl elektriğe %22,1 ve doğalgaza %18,04 zam yapılmış oldu. Yılın ilk yarısında enflasyonun 2-3 katı zam geldi. Hatta 2010-2018 başına kadar toplamda elektriğe %54,2 zam yapılmışken, 2018 başından bu yana %122,6 zam yapıldı. Önceki 8 yılda yapılan zammın iki katından fazla zam son 3,5 yılda yapılmış oldu. Keza doğalgaz da farklı değil… Ama bu zamları biz seçtik ve biz istedik. Şimdi siz; 128 milyar dolar nerede dendiğinde “bana ne” diyorsanız bu zam az bile. Taksimde yürüyüş yapılırken sert müdahalede bulunan polise “evde çocuk uyuyor” diyen vatandaş evinde hemen gözaltına alınıyor ve bundan bana ne diyorsanız bu zam az bile. Polis gazeteciyi yere yatırıp nefes almasını bile engellediğinde, “o da resim çekmeseydi” diyorsanız bu zam az bile. Ekonomik sıkıntısını dile getiren vatandaş hakaret etti gerekçesi ile gözaltına alındığında sesin çıkmıyorsa bu zamlara da sesin çıkmaması gerekir.”

İnsafsız zam. Son söz kadınların. AYM’den Gergerlioğlu kararı. Kaybediyor. “Bilimsel bir veri yok”. Bir zam da LPG’ye!. Yandaşa reklam aktı. 1 Temmuz 2021 Günün Özeti

Benzer Haberler