Kağıthane Belediyesi’nden AKP’li patrona 699 bin 500 TL’lik Tekne Orucu ihalesi

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Kağıthane Belediyesi’nden AKP’li patrona 699 bin 500 TL’lik Tekne Orucu ihalesi

Kağıthane Belediyesi’nin düzenlediği Tekne Orucu Etkinliği ihalesini Alperen Demirbaş’ın şirketi kazandı. Demirbaş’ın 2019 yerel seçimlerinde AKP’den Erzincan Belediye Meclis üyesi adayı olduğu ortaya çıktı.

İleri Haber’den Ersan Kınık’ın haberine göre, AKP’li Kağıthane Belediyesi, halk arasında “çocuk orucu” olarak da bilinen tekne orucu etkinliği düzenlemek amacıyla 27 Nisan 2022 tarihinde “Çocuklara yönelik tekne orucu etkinliği hizmet alım işi” adı altında bir ihale düzenledi. Kamu İhale Kanunu’nun 21/F maddesiyle düzenlenen ihaleye yasal alt sınır olarak belirlenen 3 firma davet edildi. Kamu ihalelerinde “istenmeyeni eleme aracı” olarak kullanıldığı gerekçesiyle sıklıkla eleştirilen pazarlık usulüyle düzenlenen ihaleyi, 699 bin 500 TL karşılığında Alpronomi Tanıtım ve Film Hizmetleri Limited Şirketi kazandı. Belediye ile şirket arasında 29 Nisan – 1 Mayıs arasını kapsayan üç günlük sözleşme imzalandı.

Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre 14 Nisan 2021 tarihinde Erzincan’da kurulan Alpronomi Tanıtım ve Film Hizmetleri isimli şirket, Alperen Demirbaş’a ait. Demirbaş, 2019 yerel seçimlerinde AKP’den Erzincan Belediye Meclis üyesi adayı olmuştu.

ÇOK SAYIDA KAMU KURUMUNA TANITIM FİLMİ ÇEKTİ

Alperen Demirbaş bu ihalenin yanı sıra çok sayıda kamu kurumuna drone ile tanıtım filmi çekimi yaptığı da ortaya çıktı. Sivas Valiliği tarafından yapılan “Sivas’ı Keşfet” tanıtımları kapsamında, Divriği, Kangal, Ulaş, Şarkışla, Yıldızeli, Akıncılar, Gürün, Koyulhisar, İmranlı, Suşehri, Zara, Gölova, Hafik gibi ilçelerinin drone ile çekilmiş tanıtım filmleri, Alperen Demirbaş’ın şirketine yaptırıldı.

Ayrıca, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Barış Pınarı Harekatı” için çektirdiği tanıtım filmi, Erzincan Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğünün tanıtım filmi ve Erzincan’da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda lisenin tanıtım filmleri de Alperen Demirbaş’ın şirketi Alpronomi’ye yaptırıldığı, şirketin Instagram hesabında yer alıyor. Ancak bu tanıtım filmleri için Demirbaş’ın şirketine ne kadar ücret ödendiğine dair bilgiler öğrenilemedi.

Benzer Haberler