Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan ve Soylu’ya tazminat davası

12 Ocak 2021 Salı

Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan ve Soylu’ya tazminat davası

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir milyon bir liralık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ise bir milyon liralık manevi tazminat davası açtı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, kendisini “DHKP-C militanı” diyerek hedef alan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

ANKA’da yer alan habere göre Kaftancıoğlu, Soylu’ya bir milyon liralık; Erdoğan’a ise bir milyon bir liralık tazminat davası açtı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz hafta açıklamalarda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini ve eyleme destek veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu hedef alarak şunları söylemişti:

“Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP’nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır”

Erdoğan’ın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da Kaftancıoğlu’nu hedef almış ve Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır.CHP İstanbul İl Başkanı DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP Terör Örgütlerinin elemanıdır. DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yapmaktan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesindeki 2019/171 esas no’lu dosya kapsamında 1 yıl 8 ay ceza almıştır . MLKP’nin sözde kurucu liderlerinden Hasan Ocak, PKK’nın kurucularından Sakine Cansız, DHKP-C’li Ebru Timtik… Sözde liderleştirdiği teröristlerden sadece bir kaçıdır”

Benzer Haberler