Kafatasında 101 tuvalet kağıdı taşıyarak rekorlar kitabına girdi

Yayın tarihi: 20 Ağustos 2021 Cuma 3:01 pm - Güncelleme: 8 Ağustos 2022 Pazartesi 9:59 am

ABD’de David Rush, başının üzerinde 101 tuvalet kağıdı rulosu taşıyarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

ABD’nin Idaho eyaletinde yaşayan David Rush, alnına tek bir tuvalet kağıdı rulosu koyduğu bir videoyu YouTube üzerinden yayınladı. Rush, başının üzerine kartonlar yardımıyla diğer ruloları dizerek devirmeden taşıdığı video ile rekorlar kitabına girdi.

16 Ağustos’ta yayımlanan ve 2 bine yakın görüntülenme alan videoda, Rush’ın nihayetinde başarılı olana kadar yaptığı farklı denemelerinin görüntüleri de yer alıyor.

Rush, rekoru fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi 4 temel disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan STEM adlı öğretim modeline destek sağlamak için kırdı.

Tuvalet kağıtlarıyla elde ettiği rekorun, önceki rekorlarına kıyasla daha zor olduğunu belirtti. Rush, özellikle denge kurmakta başlarda sorun yaşadığını söyledi. Rush, daha önce 200’den fazla kez adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmış, başarılarının hepsini STEM’e destek vermek için kullanmıştı.

Geçen hafta ünlü Fruit Ninja oyunundan yola çıkan Rush, denge tahtasında dururken havaya fırlattığı 85 kiviyi 1 dakika içinde kılıçla kesmişti.

Rush, bu denemesiyle yine Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.