Kadir Topbaş’ın yeğeni Topkapı Sarayı’nı parselledi

27 Temmuz 2019 Cumartesi

Kadir Topbaş’ın yeğeni Topkapı Sarayı’nı parselledi

İstanbul Topkapı Sarayı’nda bulunan ve eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş‘ın yeğeni Emre Kocadağ‘ın “Emirgan Sütiş” ismiyle işlettiği Karakol Restoran’ın ‘genişleme’ çalışması dikkatleri çekti. Çalışmanın ardından yaklaşık 40 masalık daha bir alan açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü’nün yetki alanında bulunan Karakol Restoran’ın bahçesi tahta sundurma ile büyütüldü. Topkapı Sarayı Müzesi’nin kapalı olduğu geçen salı günü başlayan çalışmalar jet hızıyla tamamlandı.

Sözcü’den Tugay Sanday’ın haberine göre, genişletme çalışmasıyla birlikte Aya İrini’nin önüne doğru yaklaşık 40 masalık alan daha açıldı. Tartışma yaratan genişleme ile ilgili firma yetkilileri ise “Genişletme için ilgili yerlerden gereken izinler alındı” dedi.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü ise söz konusu ‘büyüme’ için yazılı açıklama yaptı. Yönetim, “Topkapı Sarayı Birinci Avlusu’nda yer alan Dış Karakol Binası önünde bir düzenleme çalışması yapılmaktadır. Düzenlemenin amacı namazgah, sarnıç ve karakol binasını görünür kılmaktır. Bu uygulama geçicidir. ‘Topkapı Sarayı Birinci Avlu Çevre Düzenleme Projesi’ uygulanırken kaldırılacaktır” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler