Kadınları tuvalette taciz eden Afgan uyruklu kişiye meydan dayağı

26 Mayıs 2023 Cuma

İstanbul Güngören’de kadınlar tuvaletine girerek cep telefonuyla görüntü çektiği öne sürülen Afgan uyruklu bir kişi çevredekiler tarafından yakalandı.

Olay dün akşam saatlerinde Haznedar’da bulunan bir caminin tuvaletinde meydana geldi. İddiaya göre, Afganistanlı 27 yaşındaki V.V., tuvalete giren anne ve kızının arkasından içeri girdi. Bir süre sonra anne çığlık atarak dışarı çıktı. Cep telefonu ile tuvalet kabininin altından ve  üstünden bakarak görüntü çektiği iddia edilen V.V., çevredekiler tarafından linç edilmek istendi.

LİNÇ GİRİŞİMİ KAMERALARA YANSIDI

Polise haber verilmesiyle olay yerine gelen ekipler, kalabalığın içinden çıkardığı V.V’yi gözaltına aldı. Çevredekilerin tepkileri ve linç girişimi cep telefonu kamerasına yansıdı.  Görgü tanığı Birol Genç, “Kadın çığlıkla dışarı çıktı yanında çocuğu da vardı. Yardım istedi biz de girdik. O arada iki tane bekçi geçiyordu onlar müdahale etti. Daha sonra polis gelip aldı götürdü” dedi. Görgü tanığı Yusuf Keleş ise,” Bir kadını telefona kaydediyor hem de kadınlar tuvaletine girerek” ifadesini kullandı. Gözaltına alınan V.V.’nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Ücrete itiraz eden yabancı uyruklu kişi otopark görevlisini ezerek öldürdü!