Kadınları çırılçıplak soyup yerlerde sürüklediler!

8 Aralık 2021 Çarşamba

Pakistan’da hırsızlık yaptığı iddia edilen 4 kadın bir grup insan tarafından linç edilmek istendi. Kadınları yerlerde sürükleyen grup kadınların kıyafetlerini de soyarak dört kadını sokakta çırılçıplak dolaştırdı.

Pencap eyaletinde “hırsızlık” yapmakla suçlanan 4 kadın bir grup insan tarafından “işkence” gördü. Lahor’a yaklaşık 180 km uzaklıktaki Faysalabad’da meydana gelen olayda, kadınlar yerlerde sürüklendi.

Dört kadın, çevrelerindeki insanlar tarafından soyulduktan sonra, kendilerini örtmeleri için kıyafet istedi. Kadınlar ağlayarak, kendilerine işkence yapanlardan onları bırakmalarını isterken, işkence yapan grup, dört kadını yaklaşık bir saat boyunca sokaklarda çırılçıplak dolaştırdı.

POLİSTEN İŞKENCE YAPANLARA TUTUKLAMA

Pencap polis sözcüsü, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile olaya karışan beş ana suçluyu tutukladıklarını bildirdi. Ayrıca polisin olayı araştırdığı ve olaya karışan herkesin adalete teslim edileceği de bildirildi.

KİMSE İŞKENCEYİ DURDURMADI!

Olayın mağduru, Faisalabad’daki Bawa Chak pazarına atık toplamak için gittiklerini söyledi. Mağdur yaptığı açıklamada:

“Susadık ve Usman Elektrik Mağazası’na girdik ve bir şişe su istedik. Ama sahibi Saddam bizi dükkana çalmak maksadıyla girmekle suçladı. Saddam ve diğer adamlar bizi dövmeye başladı. Sonra soydular, yerde sürüklediler ve dövdüler. Bizi soyduktan sonra videolarımızı da çektiler… Kalabalıktan kimse bu vahşeti bitirmek için suçluları durdurmaya çalışmadı” dedi.

Faysalabad polis şefi Dr Abid Khan, beş ana zanlının tutuklandığını, kaçak zanlıyı tutuklamak için baskınlar düzenlendiğini söyledi.

Gülşah Saraçoğlu: Gerçek kürk seviyorum, 50 kürküm var

Benzer Haberler