Kadınlar yaşadıklarını anlattı! Sercan Keskinkılıç cinsel istismar gerekçesiyle gözaltına alındı

29 Mayıs 2021 Cumartesi

Kadınlar yaşadıklarını anlattı! Sercan Keskinkılıç cinsel istismar gerekçesiyle gözaltına alındı

Ebrar Mutlu’nun Serkan Keskinkılıç tarafından cinsel istismara uğradığını açıklamasının ardından Twitter’da “#sercankeskinkilictutuklansin” etiketi açıldı. Sercan Keskinkılıç adlı erkek gözaltına alındı.

Arkadaşını ziyaret etmek için Adana’ya giden ve ziyarete gittiği arkadaşının komşusu Sercan Keskinkılıç tarafından cinsel istismara uğradığını söyleyen Ebrar Mutlu, yaşadıklarını sosyal medya hesabından duyurdu.

Keskinkılıç tarafından başta sözlü tacize sonrasında cinsel istismara maruz kaldığını anlatan Mutlu, olayı duyurduktan sonra kendisine gelen mesajları paylaştı. Aynı şahıs tarafından istismara uğrayan onlarca kadından mesaj alan Mutlu, gelen mesajları Twitter hesabından paylaşarak Keskinkılıç’ın başka kadınlara da cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

18 yaşından küçük kişiler dahil çok sayıda çocuk ve kadını istismar ettiği beyan edilen Keskinkılıç’ın yakalanmasını isteyen sosyal medya kullanıcıları Twitter’da ‘Sercan Keskinkılıç tutuklansın’ etiketli kampanya başlattı.

ADANA’DA GÖZALTINA ALINDI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), bazı sosyal medya platformlarında, Adana’da kadınları ve reşit olmayan kız çocuklarını zorlayarak cinsel şiddet uyguladığı iddia edilen şüpheli S.K.’nın gözaltına alındığını bildirdi.

Genel Müdürlükten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bazı sosyal medya platformlarına da yansıyan iddia ile ilgili firari şüpheli S.K, 29 Mayıs 2021 günü Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştır. Olaya ilişkin soruşturma çok yönlü devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Benzer Haberler