Milli Voleybol Takımı hakkında gerici sözler sarf eden MHP’li belediye başkanı hakkında flaş karar!

15 Ocak 2020 Çarşamba

Milli Voleybol Takımı hakkında gerici sözler sarf eden MHP’li belediye başkanı hakkında flaş karar!

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başarısının ardından gerici açıklamalara imza atan MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in belediye başkanlığı listesinden düşürüldüğü açıklandı.

Gericiye gerici sahip çıktı! MHP’li belediye başkanının ‘haram’ sözlerine Yeni Akit siper oldu

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Şahin’in belediye başkanları listesinden düşürüldüğünü duyurdu. Durmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Milletçe haklı gururumuz olan Filenin Sultanları hakkında yapmış olduğu paylaşım nedeniyle, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin talimatıyla Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür.”

NE OLMUŞTU?

MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Almanya’yı yenerek Tokyo’da olimpiyatlara katılma hakkı elde etmesinin ardından yayınladığı mesajda, “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil” demişti.

Şahin gazetecilerin soruları karşısında ise “Bunu genel anlamda yazdım. Kamuoyu beni takip ediyor. Takipçimiz çok. Art niyet taşımıyoruz. Bizler İslam ülkesinde yaşıyoruz. Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram” açıklamasını yapmıştı.

Gelen tepkilerin ardından MHP, Birol Şahin hakkında soruşturma başlatmıştı.

Benzer Haberler