Kadınlar erkek şiddetine karşı bir araya geliyor

13 Kasım 2018 Salı

Kadınlar erkek şiddetine karşı buluşuyor. Her 25 Kasım’da olduğu gibi adres Taksim.

Her “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü”nde dünyanın birçok yerinde olduğu gibi, bu sene de kadınlar hayatları için, hakları için, şiddetin, eşitsizliğin, yoksulluğun gölgesinde yaşatılmaya hayır demek için bir araya geliyorlar.

Kadınlar “Bir aradayız, birlikte güçlüyüz, buradayız!” diyerek erkek şiddetine karşı 25 Kasım Pazar günü saat 17.00’de Taksim-Tünel Meydanı’nda buluşacaklar.

25 Kasım Platformu tarafından kadınlar buluşmaya şu cümlelerle davet edildi:

“Her 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde dünyanın her yanında olduğu gibi, bu sene de hayatlarımız için, haklarımız için, şiddetin, eşitsizliğin, yoksulluğun gölgesinde yaşatılmaya hayır demek için, yaşamanın eziyet değil keyif olduğu bir dünya için erkek-devlet şiddetine karşı sesimizi yükseltiyoruz.

Hepimizin hayati ihtiyacı olan kazanımlarımıza, haklarımıza göz dikilmesiyle ağırlaşan; yoksulluk ve güvencesizlik bize katmerli yaşatıldıkça ‘başımın üzerinde bir çatı’ diye iyice mecbur ve mahkum edildiğimiz; hayatlarımızı her türlü müdahaleyle daraltan bu erkek şiddetine karşı ses çıkaracak, mücadele edecek mecal ya da mecra bırakmamaya çalışıldığı şu günlerde birbirimizden güç buluyoruz.

“Bir aradayız, birlikte güçlüyüz, buradayız!” diyerek her sene olduğu gibi isyanımızla 25 Kasım Pazar günü saat 17.00’de Taksim-Tünel Meydanı’nda buluşuyoruz!”

Benzer Haberler