Kadına şiddetle suçlanan İYİ Partili Kıncı, ihraç istemiyle disipline sevk edildi

10 Aralık 2021 Cuma

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, Yönetim Kurulu üyesi Sülbiye Yüksel’i darp etmekle suçlanan Merkez İlçe Başkanı Rıfat Kıncı’nın kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti.

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, Merkez İlçe Başkanı Rıfat Kıncı’nın kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti.

Erol Ertürk, yaptığı yazılı açıklamada bir kadın üyenin darp edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek, “Merkez İlçe başkanımızın il yönetimindeki bir kadın üyemizi darp etmesi kabul edilemez bir durumdur. Kadınlara uygulanan her türlü şiddeti, ayrımcılığı, cinsiyetçi yaklaşımları, söylemleri, adaletsizliği reddeden bir partiyiz. Genel başkanımızın hayali ise bir kadına asla el uzatılmayan bir Türkiye’dir. Söz konusu bu olay sonucu olay adli mercilere intikal etmiştir. Bu üzücü olay hepimizi derinden yaraladığı için sabahında acilen yönetim kurulu üyelerimizle toplanıp, Merkez İlçe Başkanı Rıfat Kıncı’nın tedbirli kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Tavrımız net, duruşumuz birdir. Kadına şiddete son diyoruz” dedi.

İYİ Parti’den Jokerli ekonomi videosu: Bu ucube sistem ve yönetime artık sessiz kalamayız

Benzer Haberler