Juventus’a soruşturma: Dosyada Beşiktaşlı Pjanic de yer alıyor

27 Kasım 2021 Cumartesi

Juventus’a soruşturma: Dosyada Beşiktaşlı Pjanic de yer alıyor

İtalya’nın Serie A takımlarından Juventus’a, mali işlemlerinde usulsüzlük yaptığı iddiasıyla soruşturma açıldı.

İtalyan devi Juventus’a mali işlemlerde usülsüzlük yaptığı iddiaları ile soruşturma açıldı. İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Torino Cumhuriyet Başsavcılığının mali işlemlerdeki usulsüzlük soruşturması çerçevesinde verdiği talimat doğrultusunda İtalyan Mali Polisi (Guardia di Finanza) ekipleri, Juventus Kulübü’nün Torino ve Milano kentlerindeki ofislerinde aramalar yaptı. İnceleme altındaki dosyaların arasında, şu anda Beşiktaş’ta oynayan Miralem Pjanic dosyasının da olduğu öğrenildi.
Juventus Başkanı Andrea Agnelli, Başkan Yardımcısı Pavel Nedved, kulübün eski sportif direktörü Fabio Paratici’nin aralarında bulunduğu 6 kişinin soruşturuldukları belirtildi.

2019-2021 YILLARI ARASINA SORUŞTURMA

Soruşturmada, kulübün onaylanan 2019 ve 2021 yılları arasındaki mali hesap ve tablolarının incelendiği, futbolcu transferlerine ve bu transferlerin gerçekleşmesine aracılık eden menajerlik şirketlerinin hareketlerine odaklanıldığı bildirildi.

SORUŞTURMADA PJANİC DE YER ALIYOR

Soruşturmada incelenen bir transferin de 2020 yılında İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona ile Miralem Pjanic ile Brezilyalı Arthur’un takas edilmesinin olduğu belirtildi.

Barcelona, Brezilyalı yıldızı Arthur’un 72 milyon euro ve 10 milyon euro bonuslar karşılığında Juve’ye transfer olduğunu açıklarken, karşılığında İtalyan ekibinden Boşnak orta saha Miralem Pjanic’i 60 milyon euro ve 5 milyon euro bonuslar karşılığında kadrosuna kattığını duyurmuştu.

İtalya Piyasa Denetleme Kurumu (CONSOB) ile İtalya Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Kulüplerini Denetleme Komisyonu’nun (COVISOC) ayrıca kendi soruşturmalarını da başlattıkları bildirildi.

MetroPOLL’den ‘Atatürk’ anketi

Benzer Haberler