Jülide Kural’dan Kadir İnanır’ın sağlık durumuna ilişkin açıklama

Yayın tarihi: 29 Mayıs 2024 Çarşamba 6:45 pm - Güncelleme: 29 Mayıs 2024 Çarşamba 6:45 pm

Yeniden hastaneye kaldırılan Kadir İnanır’ın hayat arkadaşı Jülide Kural, usta oyuncunun sağlık durumuna ilişkin açıklamada bulundu. Kural, İnanır’ın hayati bir riskinin olmadığını ifade etti.

Nisan ayında beynine pıhtı atan ve uzun süre hastanede kalan usta oyuncu Kadir İnanır’ın bugün bir rahatsızlık geçirdi ve bu nedenle Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi’ne götürüldü.

Kadir İnanır’ın 23 yıllık hayat arkadaşı Jülide Kural konuya ilişkin açıklamada bulundu. Kural’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Bildiğiniz üzere Kadir İnanır, bir süredir fizik tedavisine devam etmekteydi. En başından beri bu süreci yöneten Türkiye’nin en önemli beyin cerrahlarından Uğur Türe’nin yönlendirmesiyle, zaman zaman olduğu gibi 29 Mayıs günü de bir tür check-up amacıyla kontrollerini gerçekleştirmek üzere Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’ne gelmiş bulunmaktadır. Birkaç gün sürecek olan rutin kontrollerinin ardından fizik tedaviye devam edecektir. Önemli, yaşamsal risk barındıran herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Kadir İnanır’ı seven ve onun sağlığı için kaygı duyan sizlerin ne denli merakla bu süreci takip ettiğinize yakından tanığım. Bu konuda çıkan haberler kimi zaman gerçeği yansıtmadığından bu kısa açıklamayı sizinle paylaşmanın doğru olduğuna inanıyorum.

Kadir İnanır, Yeditepe Üniversite Hastanesi’nde Uğur Türe ve tüm sağlık çalışanlarının emeğiyle tedavi sürecine devam etmektedir. Bu süreç salt kontrol amaçlı oluşmuştur. Önemli bir gelişme olduğunda sizinle bunu paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Tek ricam çıkacak gerçek dışı haberlere kulağınız ıkapamanızdır. Tahmin edeceğiniz gibi bu tür durumlar uzun soluklu ve emek isteyen bir zaman diliminde ancak sonuca ulaşabilir. Bu sabrın ve özenin siz sevenlerinde oludğuna inanıyorum. Bu konudaki en büyük güvencemiz Kadir İnanır’ın mücadele gücü ve kararlılığıdır.

Hepimizin bildiği gibi bu ülke topraklarının onun sağduyusuna, vicdanına ve değiştirebilme gücüne ihtiyacı var.”

Kadir İnanır yine hastaneye kaldırıldı

Kaynak: TELE1