‘İzinsiz çekim’ gerekçesiyle gözaltına alınan BirGün Haber Müdürü Uğur Şahin, serbest bırakıldı

3 Ağustos 2021 Salı

‘İzinsiz çekim’ gerekçesiyle gözaltına alınan BirGün Haber Müdürü Uğur Şahin, serbest bırakıldı

Gazetemiz Haber Müdürü Uğur Şahin, Şişli’de bir kadına şiddet olayı ardından olay yerinde video çektiği gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan Şahin, karakoldaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Akşam saatlerinde Mecidiyeköy’de bir kadına şiddet olayı gerçekleşti. İhbar üzerine polisler olay yerine geldi. Bu esnada bölgeden geçen Haber Müdürümüz Uğur Şahin, gerçekleşen hadiseleri videoya çekmeye başladı. Polislerin, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün genelgesi doğrultusunda izinsiz çekim yapmanın yasak olduğunu öne sürmesinin ardından Uğur Şahin basın kartını gösterdi. Buna karşın polis, Uğur Şahin’i Şişli Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

Şişli Emniyet Müdürlüğü’nde nöbetçi savcılık ile yapılan görüşmenin ardından Uğur Şahin, Kuştepe Polis Merkezi’ne sevk edildi. Buradan Okmeydanı Cemil Taşcıoğlu Hastanesi’ne götürülen Şahin, sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından tekrar Kuştepe Karakolu’na götürüldü.

CHP’Lİ ÖZEL: BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜN VE BİRGÜN GAZETESİNİN YANINDAYIZ

Şahin’in hukuksuzca gözaltına alınmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan CHP’li Milletvekili Özgür Özel, “Anayasaya aykırı bir genelgeyle basın özgürlüğünü kısıtlayamazsınız. Basın özgürlüğünün ve BirGün gazetesinin yanındayız” dedi.

Özel, şunları söyledi:

“Anayasaya aykırı bir genelgeyle basın özgürlüğünü kısıtlayamazsınız. Süleyman Bey, bu genelgenin basını kapsamadığına yönelik sözlerinizi anlaşılan dinleyen yok! Bu genelgeyi derhal yürürlükten kaldırın. Basın özgürlüğünün ve BirGün gazetesinin yanındayız!”

Benzer Haberler