İYİ Partili Yılmaz: Söylediğim söz operasyon yapılmasını engelledi

25 Kasım 2021 Perşembe

İYİ Partili Yılmaz: Söylediğim söz operasyon yapılmasını engelledi

Bir hafta önce açıklamasıyla Türkiye’yi Resmi Gazete’ye kilitleyen İYİ Partili Durmuş Yılmaz, “Söylediğim söz, operasyonun yapılmasını engelledi ama hâlâ ortadan kaldırmadı” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Durmuş Yılmaz’dan, bir hafta önce söylediği “Ben sizleri bu gece saat 12:00’den sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazete’yi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk lirasının üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz” sözlerine açıklık getirmesini istedi.

Bunun üzerine Durmuş Yılmaz, “Benim yaptığı şey, ortada bir belirsizlik var ve bu belirsizlik ülkenin parası üzerinde olumsuz etki yapıyor, yönetsel bir olumsuzluk, bunun bir an önce ortadan kaldırılmasıyla ilgiliydi. Dediğim gibi herhangi bir duyumum yok, herhangi bir şeyim yok, sadece Merkez Bankası’yla ilgili yapılan operasyonlardan hareketle o gece bir operasyon yapılacaktı. Ama dediğim gibi, bu söylediğim söz, bu operasyonun yapılmasını engelledi ama hâlâ ortadan kaldırmadı. Dolayısıyla burada yapılması gereken şey, bu yönetsel belirsizliğin ortadan kaldırılması” dedi.

‘Lütfi Elvan ve pek çok ismin istifası kabul edilmedi’

Kavcıoğlu: Bankacılık sektörü çok güçlü, herhangi bir sıkıntı yok

‘NASIL BİR OPERASYON’ SORUSUNA YANIT: BENDEN DAHA İYİ BİLİRSİNİZ

“Nasıl bir operasyon?” sorularının gelmesi üzerine Durmuş Yılmaz, şöyle konuştu: “Merkez Bankası yönetimi gece saat 12:00’den sonra başkan yardımcıları vesaireleri görevden alındı. Bu tür operasyonlar da gece bu saatten sonra yapılıyor. Henüz Hazine ve Maliye Bakanı ile Sayın Cumhurbaşkanı arasındaki görüş farklılığı da tamamen ortadan kalkmış değil. Dolayısıyla bunu önümüzdeki günlerde tekrar göreceğiz. İnşallah bu yapılacak olan operasyon burada kalır, dolayısıyla benim temennim de odur. Bu, Türk lirasına bir de istikrar kazandırır. Ama bu henüz ortadan kalkmış değil. Bunu siz kendi partiniz içinde benden gayet iyi biliyorsunuz.”

Meclis’te ‘Olağanüstü bir şey olacak’ uyarısı! Gözler saat 00.00’da Resmi Gazete’ye çevrildi

Resmi Gazete nöbetine çağırmıştı! Durmuş Yılmaz özür diledi

Benzer Haberler