İYİ Partili Usta’dan ‘CHP ile polemik’ yanıtı: Konuşamam, benim ağzım yandı bir kere

26 Ocak 2022 Çarşamba

İYİ Partili Usta’dan ‘CHP ile polemik’ yanıtı: Konuşamam, benim ağzım yandı bir kere

İYİ Partili isimler Ahmet Çelik ile Yavuz Ağıralioğlu’nun son açıklamaları sorulan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Erhan Usta “Bunları genel başkanlar konuşsun” dedi.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Erhan Usta, TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Demokrasinin yolu Diyarbakır’dan geçer’ açıklamasına İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu’nun cevabı ile partisinin İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik’in açıklamalarının hatırlatılması üzerine Usta, “Konuşamam. İttifakla ilgili en son MHP’de bir açıklama yaptım görevden alındım. Bunları genel başkanlar konuşsun, ağzım yandı” ifadelerini kullandı.

‘ENERJİ KRİZİ YAŞANIRKEN YEMEĞİ Mİ KONUŞACAĞIZ’

Hükümetin ekonomi politikalarını da eleştiren Usta, Türkiye’de enerji krizi yaşandığını söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte kar yağışı sırasında İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ile akşam yemeğinde bir araya gelmesine de değinen Usta, şöyle konuştu:

“Ülkenin sorunu bu değil. Ülkede enerji krizi yaşanırken, enerji mi konuşacağız, yoksa birinin yemek yemesini mi? Enerji krizi var ama enerji bakanı aç mı kalıyor? Otoyollar kapalı, Erdoğan yemek yemiyor mu? Onlar nasıl yemek yiyorsa birileri de yemek yemeli.”

YAVUZ AĞIRALİOĞLU VE AHMET ÇELİK NE DEDİ?

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, “Bu ülkeye demokrasi gelecekse yolu Diyarbakır’dan geçer” sözlerine “Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara’dır” yanıtını vermişti.

İYİ Parti kurucularından İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik ise, “İYİ Parti küsurat partisi değildir. CHP, İYİ Parti’ye saygı duymak zorunda” diye konuşmuştu. CHP’li belediyelere eleştiriler yönelterek, “Millet İttifakı olarak CHP ile seçimlere girelim” yönünde iyi niyetli bir anlayış olduğunu öne süren Çelik, CHP ile ittifak kurmak zorunda olmadıklarını savunmuştu.

Kılıçdaroğlu hava koşulları nedeniyle Diyarbakır ziyaretini erteledi

 

 

 

Benzer Haberler