İyi Partili Koncuk’tan Ümit Özdağ’a suç duyurusuna tepki: Yazıklar olsun

21 Ekim 2020 Çarşamba

İyi Partili Koncuk’tan Ümit Özdağ’a suç duyurusuna tepki: Yazıklar olsun

İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, 81 il başkanının Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağına ilişkin, “Bu adım bir partiye yakışmaz, şiddetle kınıyorum. Yazıklar olsun” dedi.

İsmail Koncuk, İyi Parti’nin 81 il başkanının İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında, “İstanbul il Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğu” şeklindeki açıklaması nedeniyle suç duyurusunda bulunacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Koncuk, 81 il başkanının suç duyurusunu doğru bulmadığını dile getirerek, “İyi Parti’nin kuruculuğunu yapmış bir milletvekiline karşı bu tavır her şeyden önce adil değil. Siz partinin adını İyi Parti koyacaksınız ama iyi olmayı işinize geldiği zaman tercih edeceksiniz, gelmediği zaman tercih etmeyeceksiniz. Böyle bir anlayış olur mu? Bu sakat bir anlayıştır. Bu, bir siyasi harekete hiçbir şey kazandırmaz, sadece tartışılmasını sağlar” diye konuştu.

İyi Partili Buğra Kavuncu’dan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

“ŞİDDETLE KINIYORUM”

“Kongrede bu partinin 10 vekili kara listeye alınıp aşağılanırken, hakarete uğranırken ne yaptınız?” diye soran Koncuk, şunları söyledi:

“Önce bunun cevabını verin. Bunlar ahlaksız mıydı, ihanet mi ettiler? Net söylüyorum, bunun cevabını vermeden kimsenin alabileceği bir yol yok. Koca bir ayıptır. Bu çifte standart yanlıştır. Bir siyasi parti adaletten, haktan, hukuktan bahsediyorsa önce lekelenmeye çalışılan kendi milletvekillerine sahip çıkmalıdır. İl başkanlarımızın bu 10 milletvekiliyle bir problemi mi vardı? Kurucular Kurulu üyeleriyle sorunları mı vardı? Bu adım olayı büyütmektir. Bu adım bir partiye yakışmaz, bu anlayışı şiddetle kınıyorum. Yazıklar olsun.”

İYİ Parti’de FETÖ krizi

“HİÇBİR PARTİDE GÖRMEDİM”

Kongrede listede 10 milletvekilinden bazılarının grup toplantılarına katıldığına ilişkin tartışmalara da değinen Koncuk, “Bu arkadaşlar katılır, katılmaz başka bir şey. Ancak kongrede yaşanan olay unutulacak mı? Ne bu hakarete uğrayan arkadaşlar ne de bu hakareti yapanlar yaşanan olayı unutmayacak. Bir genel başkanın 11. veya 17. sıraya yazdığı kişinin ‘bunlar silinecek’ diye il başkanlarına kara liste dağıtıldığını hiçbir siyasi partide görmedim. Varsa bir örneğini göstersinler. Bizim meselemiz bu.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti İstanbul ilçe başkanları Ümit Özdağ’ın partiden ihraç edilmesini talep etti

Benzer Haberler