İYİ Partili 16 il başkanı Meclis’e girebilmek için görev bırakacak

Yayın tarihi: 19 Kasım 2022 Cumartesi 2:07 pm - Güncelleme: 19 Kasım 2022 Cumartesi 2:07 pm

İYİ Parti teşkilatlarında görevli 16 il başkanının, Milletvekilliği seçimlerinde aday olmak istedikleri için görevlerinden ayrılacağı öğrenildi.

İYİ Parti teşkilatlarında görevli 16 il başkanı, 2023 genel seçimlerinde milletvekili adayı olmak istedikleri için görevlerinden ayrılacak.

AKŞENER’İN TALİMATI HATIRLATILDI

Seçim takvimi çerçevesinde aralık ayının ilk haftası il kongrelerine başlayacak olan İYİ Parti’de, teşkilata yine GİK’te alınan “milletvekili adayı olacak ilçe ve il başkanlarının kongrelerde aday olmamaları” yönündeki tavsiye kararı hatırlatıldı.

Bu kapsamda milletvekili adayı olmayı düşünen ve aralarında İstanbul, Ankara gibi büyük illerin il başkanlarının da bulunduğu 16 ismin kongrelerde aday olmayacağı öğrenildi.

HANGİ İSİMLER VAR?

Bu isimler arasında daha önce parti sözcülüğü görevinde bulunan ve ocaktaki il kongresinde başkanlığa aday olmayacak İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu ve Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu da yer aldı.

İYİ Parti Manisa, Kahramanmaraş, Kayseri, Samsun, Antalya, Mersin, Erzurum, Burdur, Balıkesir, Sakarya ve Kocaeli il başkanlarının da kongre sürecinde aday olmayarak tavsiye kararına uyacağı öğrenildi.

MHP’den aday olan Akgemci İYİ Parti’ye katıldı