İYİ Parti’den eski HDP’li Ziya Pir’in ‘Akşener-Yavaş’ paylaşımına yanıt: Takke düştü

Yayın tarihi: 1 Ağustos 2022 Pazartesi 11:08 pm - Güncelleme: 1 Ağustos 2022 Pazartesi 11:11 pm

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, eski HDP Milletvekili Ziya Pir’in ‘Akşener-Yavaş’ paylaşımına yanıt verdi. Poyraz, TBMM’nin toplanamaması üzerinden AKP, MHP, BBP ve HDP’ye yüklendi, ‘4’lü masa’ dedi.

CHP, sağlıkçıların sorunlarının çözümü için 120 imzayla TBMM Başkanlığı’na başvurarak, TBMM Genel Kurulu’nun olağanüstü toplantıya çağrılmasını talep etmişti. TBMM Başkanı Mustafa Şentop da başvuru uyarınca Genel Kurulu, 1 Ağustos Pazartesi günü, bugün saat 15.00’te olağanüstü toplantıya çağırmıştı.

TBMM Genel Kurulu, bugün TBMM Başkanvekili Sadi Süreyya Bilgiç başkanlığında saat 15.00’da açıldı. Yapılan yoklamada, toplantı yeter sayısı olan 200 milletvekilinin salonda olmadığı anlaşılınca Bilgiç, toplantı çağrısının düştüğünü söyledi. Bilgiç, yasama yılının açılış tarihi olan 1 Ekim’de toplanmak üzere birleşimi kapattı.

Kılıçdaroğlu: Sağlıkta şiddetin sorumlusu AKP ve MHP’dir

‘4’LÜ MASA NEREDEYDİ?’

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, TBMM Genel Kurulu’nun toplanamamasına tepki gösterdi, AKP, MHP, BBP ve HDP’ye yüklendi.

Eski HDP Milletvekili Ziya Pir’in “Kimse Mansur Yavaş’ı parlatmasın. Ne ona ne de Akşener’e HDP’lilerin vereceği oy yok!” şeklindeki paylaşımınını alıntılayan Poyraz şunları yazdı:

“Bugün; ‘Sağlıkta Şiddet’ için toplanan TBMM’de İYİ Parti, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti sağlık çalışanları ve doktorlar için mücadele verirken; AK Parti, MHP, BBP ve HDP’den oluşan 4’lü masa neredeydi? Cumhur İttifakına çalışıyoruz demeniz yeterli. Takke düştü.”

AKP, MHP ve HDP gelmedi! Meclis’teki ‘sağlıkta şiddet’ toplantısı yapılmadı

CHP’den olağanüstü toplantı çağrısı