İYİ Parti’de deprem! Bir günde 12 bin 750 istifa

Yayın tarihi: 16 Aralık 2023 Cumartesi 8:03 pm - Güncelleme: 17 Aralık 2023 Pazar 12:42 am

Cuma günü İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklayan İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu’nun ardından, İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu da, 12 bin 750 üye ile birlikte partiden istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu’nun partisinden istifa etmesinin ardından, partinin Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu da istifasını açıkladı.

Salim Ensarioğlu’nun oğlu olan Vejdin Ensarioğlu, konuyla ilgili basın açıklamasında, “Siyaset ve bölge büyüğümüz, kıymetlimiz Sayın Salim Ensarioğlu’nun olmadığı bir yerde bizim varlığımız söz konusu olamaz. Bu vesileyle Diyarbakır il ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte ve ayrıca 12 bin 750 üyeyle İYİ Parti’den istifa ettiğimizi kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı istifa etti: Ayak oyunları bıktırdı

SALİM ENSARİOĞLU İSTİFA ETMİŞTİ

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu, 15 Aralık Cuma günü, X hesabından yaptığı açıklamada, “…bölgenin önemli şahsiyetlerinden Şeyh Said’e dönük hadsiz çevrelerin hakaretlerine karşı verdiğim cevapta, İskilipli Atıf Hoca da olduğu gibi naaşlarının ailelerine teslim edilmesini belirttiğim makul ve insani taleplerden sonra kendi partidaşlarım başta olmak faşizan odaklar tarafından sosyal medyada lince uğradım. Bu çevrelerin linç kampanyasına karşı partinin yetkilileri; şahsıma bırakın destek vermeyi, linç odaklarından daha fevri bir şekilde beni disiplin kuruluna sevk etmişlerdir. Bu konuda da iyi bilinmelidir ki Şeyh Said, Bediüzzaman Said Nursi ve Seyid Rıza bölgemin önemli değerlerindendir” ifadelerini kullanmış ve “İYİ Parti ile kendini bir araya getiren siyasal gerekçelerin ortadan kalktığını” belirterek istifasını duyurmuştu.

İYİ Parti eriyor! Milletvekili Ensarioğlu ile birlikte İstanbul ve İzmir’den iki istifa

Kaynak: TELE1