İYİ Parti Mansur Yavaş’la görüşecek: Bizi tercih etmesini isteriz

12 Kasım 2018 Pazartesi

Yerel seçimlere 4 ay kala başkan adaylarını netleştirmeye çalışan partiler aday çalışmalarına hız veriyor. İlk yerel seçim deneyimine hazırlanan İYİ Parti’de Ankara için adı öne çıkan Mansur Yavaş ile bir görüşme gerçekleştireceği öğrenildi.

Milliyet’ten Bahar Atakan’ın aktardığı Ankara kulislerine göre, 2014’teki yerel seçimde CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan Mansur Yavaş’ın, 2019’da CHP ve İYİ Parti’nin ortak aday olmak istediği iddia edilirken, İYİ Parti ‘gayri resmi bir görüşme için’ Yavaş ile bir araya gelecek.
Bugün ya da yarın gerçekleşeceği belirtilen görüşmenin içeriği Genel Başkan Meral Akşener’e aktarıldıktan sonra Yavaş’ın adaylığına yönelik açıklama yapılması bekleniyor.

Yavaş’la görüşmeyi gerçekleştirecek İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun yaptığı açıklamada, “Sayın Yavaş ile görüşeceğim. Sayın Yavaş’ın düşüncesini ve süreci nasıl değerlendirdiğini öğrenmek için yapılacak bir ziyaret. Adaylık sürecini değerlendirmek istiyoruz. Ankara için hatırı sayılır bir isim. İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olursa mutlu oluruz. Bizi tercih etmesini isteriz” dedi.

Mansur Yavaş’tan olumlu bir yanıt alınamadığı taktirde İYİ Parti kulislerinde eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un adının dolandığı da iddialar arasında.