İYİ Parti Elazığ teşkilatı feshedildi

15 Aralık 2021 Çarşamba

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or ve beraberindeki 9 ilçe başkanı, Genel Merkez tarafından görevden alındı. 

İYİ Parti’de Genel Merkez, İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or ve beraberindeki 9 ilçe başkanı yönetimleriyle beraber görevden alındı. Görevden alınan İl Başkanı Mevlüt Or, “Usulsüz üye kaydının yapıldığına dair üyelerin şikayetleri gerekçe gösteriliyor” dedi.

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre, konuyu basından duyduklarını belirten Or, genel merkez tarafından kendilerine bir açıklama yapılmadığını kaydetti. Or, şöyle konuştu:

Görevden alındığımız doğrudur. Ben de görevden alındığımızı basından öğrendim. Şu ana kadar bana herhangi bir açıklama gelmedi. İl, merkez ilçe ve 9 ilçe yönetimi görevden alındı. Elazığ İYİ Parti teşkilatı feshedildi. Görevden neden alındığımıza ilişkin bana gelen bir bilgi yok. Ama usulsüz üye kaydının yapıldığına dair üyelerin şikayetleri gerekçe gösteriliyor.

“BEN NEREDEN BİLEBİLİRİM KİM KİMİ ÜYE YAPMIŞ”

Bu alınmaların yapmış olduğumuz çalışmalarla ilgisi yok sadece usulsüz üye kaydı gündeme alındığı gösteriliyor. Ancak üye kayıtlarının yapımı il başkanının görevi değildir. Çünkü üye kayıt sistemlerinde şifre ilçe başkanlarında. Tüzük gereği il başkanı üye kaydı yapamıyor. Ben nereden bilebilirim kimi üye yapmış?

“BİRİLERİ ALTIMIZI OYMAK İSTEDİ”

Teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcımız Koray Aydın’ı aradım ama cevap alamadım. Sahada yaptığımız çalışmaları görüyordunuz ama parti güçlendikçe birileri altımızı oymak istedi. Partime karşı bir kırgınlığım yoktur aldıkları karara saygı duyuyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

YENİ BAŞKAN SERVET GÜRGÖZELER OLDU

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or’un görevden alınmasının ardından yeni il başkanı belli oldu. İYİ Parti Elazığ İl Başkanı, MHP Elazığ eski İl Başkanı Servet Gürgözeler oldu.

Benzer Haberler