İtalya temsilcisi Atalanta 112 yıllık tarihinde bir ilki başardı! Bu işten Galatasaray para kazandı… İşte nedeni

27 Mayıs 2019 Pazartesi

İtalya liginin son haftasında Sassuolo’yu 3-1 yenen Atalanta, 112 yıllık tarihinde bir ilki başardı. Atalanta 112 yıllık tarihinde, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez katılma hakkı kazandı. Atalanta’nın Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesi Galatasaray’ın gelirini arttırdı.

İtalya Birinci Futbol Ligi’nde (Serie A) 2018-2019 sezonunu 3. sırada bitiren Atalanta, 112 yıllık tarihinde ilk kez UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılacak. Atalanta’nın Şampiyonlar Ligi bileti alması, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil edecek olan Galatasaray’a da yaradı.

GALATASARAY’IN KAT SAYISI DAHA YÜKSEK

Milan’ı geçerek bir ilki gerçekleştiren Atalanta’nın, son 10 yıllık UEFA katsayı sıralamasında Galatasaray’ın gerisinde kaldığı için sarı-kırmızılı ekip, Şampiyonlar Ligi’nde 1 milyon 100 bin Euro daha fazla gelir elde edecek.

Serie A’nın 38. haftasının ardından Juventus ve Napoli’den sonra gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek diğer iki takım da belli oldu. Atalanta, sahasında Sassuolo’yu Zapata, Gomez ve Pasalic’in golleriyle 3-1 yenerek, ligi 69 puan ve averajla 3. sırada bitirdi. Inter de seyircisi önünde oynadığı Empoli maçını Keita ve Nainggolan’ın golleriyle 2-1 kazanarak aynı puanla 4. sırayı aldı. Böylece Atalanta ve Inter, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı kazandı. 1907 yılında kurulan Atalanta bunu tarihinde ilk kez başardı.

Benzer Haberler